X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokąd zmierzasz, Francjo?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 19:42
Przyśpiesza przedwyborcze tempo we Francji. Kandydatka skrajnej prawicy na prezydenta Marine Le Pen w centrum swojej kampanii postawiła obawy Francuzów związane z imigracją i bezpieczeństwem. Le Pen doszukuje się źródła problemów Francji w Unii Europejskiej, z której zapowiada wyjście. O ewentualnej przyszłości Francji pod wodzą Le Pen rozmawiano podczas audycji "Więcej świata".
Audio
  • O podziałach i radykalizacji wśród francuskiego społeczeństwa oraz o ewentualnej przyszłości Francji pod wodzą Le Pen rozmawiano podczas audycji Więcej świata (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak relacjonowała Magdalena Skajewska, korespondentka Polskiego Radia w Paryżu, nadchodzące wybory będą niezwykle ważne dla przyszłości Francji. – Mamy tu do czynienia z walką między prawicą a skrajną prawicą, czyli miedzy Francoisem Fillonem, który jest kandydatem prawicy i centroprawicy, a Marine Le Pen - czyli kandydatką Frontu Narodowego. Lewica w tej całej walce na razie nie istnieje, jest pogrążona w głębokim kryzysie tożsamości. Nie ma jednego, mocnego kandydata, który mógłby reprezentować lewicę w tych wyborach – mówiła Magdalena Skajewska dodając, że według ekspertów lewica ma wciąż szanse, jednak musiałaby się zjednoczyć pod jednym nazwiskiem.

Magdalena Skajewska zaznaczyła, że według sondaży Marine Le Pen ma znaczące szanse na to, by znaleźć się w drugiej turze wyborów prezydenckich. – Ale już w tej drugiej turze, bez względu na to, kto byłby jej kontrkandydatem, Marine Le Pen przegrywa. Dla wielu osób jej pomysły związane z imigracją, czy związane z Unią Europejską są po prostu zbyt radykalne. Do tego dochodzą wewnętrzne tarcia we Froncie Narodowym, które osłabiają wizerunek tej partii – mówiła Skajewska. Jednak, jak zaznaczyła, na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej w wyborach prezydenckich spotkają się właśnie kandydaci prawicy i skrajnej prawicy.
O walce Le Pen o wyborców, ale też walce o przekonanie Francuzów, by ci zdecydowali się wzorem Wielkiej Brytanii opuścić Unię Europejską, Magdalena Skajewska rozmawiała z ekspertami we Francji.

Ponadto w audycji poruszono też kwestie podziałów i radykalizacji religijnej wśród francuskiego społeczeństwa.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Grzegorz ŚlubowskiMagdalena Skajewska

Gość: Wieviorka Michel

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 18.12

dad/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Fillon jest bliski Putinowi, rusofile są w jego otoczeniu"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 11:49
Niemal wszystkie wypowiedzi Fillona o Ukrainie, Syrii czy samym Putinie mógłby bez obaw wygłosić publicznie którykolwiek z rosyjskich "patriotów państwowców" - pisze "Nowaja Gazieta". Opisuje też niektórych innych"przyjaciół Kremla", m.in. wśród francuskich deputowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co będzie z UE? "Czasy populistów, Le Pen chce rozbić Unię". Jaka będzie Europa po wyborach w kluczowych państwach Unii Europejskiej? [ANALITYCY O PERSPEKTYWACH UE]

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 23:59
Europa nie przypomina siebie samej sprzed kilku lat. W polityce pojawiły się nowe trendy, budzą one pytanie o przyszłość Unii Europejskiej, jej kształt. Wkrótce u kluczowych unijnych graczy - ważne wybory. Wszystko się może zmienić. Swoje prognozy na ten temat przedstawiali w Warszawie znani komentatorzy i analitycy.
rozwiń zwiń