Inauguracja prezydentury Trumpa z perspektywy Moskwy. "Putin liczy na poprawę stosunków"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 19:00
- Donald Trump i Barack Obama to teraz w Rosji bohaterowie takiego niekończącego się serialu o dobrym i złym policjancie. Tym złym jest Obama, tym dobrym, z którym Rosjanie wiążą nadzieje jest Trump - mówił na antenie radiowej Jedynki Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Audio
  • Rosyjskie media bardzo pilnie śledziły kampanię wyborczą (Jedynka/Więcej świata)
Portret Donalda Trumpa autorstwa indyjskiego artysty w Amritsar
Portret Donalda Trumpa autorstwa indyjskiego artysty w AmritsarFoto: PAP/EPA/RAMINDER PAL SINGH

W piątek 20 stycznia w Waszyngtonie odbędzie się inauguracja prezydentury Donalda Trumpa. Kampanię wyborczą obserwowano w Rosji, która liczy na odprężenie w stosunkach z USA. - Można powiedzieć, że Stany Zjednoczone znalazły się na radarach na długo przed wyborami prezydenckimi. Sam proces głosowania i wszystko to, co dzieje się od listopada do tej pory jest szeroko komentowane przez elektroniczne media, przez prasę, polityków, ale także przez przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej bo i prezydent Władimir Putin przy każdej okazji wspomina o Stanach Zjednoczonych, oczywiście liczy, że po objęciu urzędu przez Donalda Trumpa poprawią się stosunki między Moskwą a Waszyngtonem - mówił Maciej Jastrzębski.  

- Donald Trump i Barack Obama to teraz w Rosji bohaterowie takiego niekończącego się serialu o dobrym i złym policjancie. Tym złym jest Barack Obama, tym dobrym, z którym Rosjanie wiążą nadzieje,  jest Donald Trump. Głównie za sprawą ostatnich działań Obamy, który podejmował ostatnio decyzje uderzające w Rosję na arenie międzynarodowej, a już szczególnie w przedstawicieli Federacji Rosyjskiej, dyplomatów, biznesmenów, polityków, którzy są obecni na terytorium USA i w amerykańskiej polityce - tłumaczył korespondent Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawiano również o przyszłości Wielkiej Brytanii oraz napiętej sytuacji w Gambii. 

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Michał Żakowski

Goście: Dr Przemysław Biskup (Britannia), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Dr Błażej Popławski (afrykanista)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 18.13

dcz/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump spotka się z Władimirem Putinem? Rzecznik prezydenta elekta zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 18:30
Sztab Donalda Trumpa zdementował doniesienia prasowe, jakoby podczas pierwszego wyjazdu zagranicznego nowy amerykański prezydent miał spotkać się z Władimirem Putinem. Informację o planach dotyczących takiego spotkania podał brytyjski '"Sunday Times".
rozwiń zwiń