X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Więcej świata" zawsze się przyda! "Mamy pasję opowiadania o świecie"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 20:07
Zainteresowanie sprawami zagranicznymi jest coraz mniejsze. - Polska zapłaci za to – mówił w Jedynce Jerzy Haszczyński. Sławomir Dębski (PISM) podkreślał, że trzeba wychowywać odbiorców, przyzwyczajać ich do refleksji nad pewnymi problemami. Inaczej zmienimy się w mentalne peryferie, - Będzie nam się wydawać, że nic się nie zmienia i nie będziemy rozumieć świata ani nawet polskiej polityki zagranicznej - ostrzegał ekspert.
Audio
  • Jubileuszowe wydanie audycji "Więcej świata" - obchodzi ona piąte urodziny (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Media nie wychowują odbiorców, którzy są przyzwyczajeni do pewnego rodzaju refleksji. Gdy coś się dzieje, trudno wytłumaczyć, co się dzieje i dlaczego – mówił w Jedynce Sławomir Dębski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), komentując topnienie szeregów dziennikarzy zajmujących się sprawami międzynarodowymi.

Jeśli człowiek nie jest przygotowany, nie nabiera doświadczeń, nie obserwuje regularnie sytuacji, nie rozmawia z ludźmi, nie kształtuje stale swego aparatu analitycznego, jest bardziej bezbronny w obliczu manipulacji faktem, przekazem – mówił także. Zaznaczył, że to takie osoby, które zajmują się długo jakimś tematem, obserwują sytuację, będą mogły wskazać odbiorcom, na czym ta manipulacja polega. Bez dziennikarzy, ekspertów, będziemy bezbronni – dodał szef PISM.

W audycji była mowa o pięcioleciu audycji "Więcej świata", która powstała z pasji do opowiadania o świecie. - Nie ma kompromisów. Świat leży w naszym zasięgu. Odwiedzamy go, poznajemy i opowiadamy o nim! - mówił Michał Żakowski.

O koncepcji programu mówił natomiast redaktor naczelny redakcji zajmującej się sprawami zagranicznymi, Grzegorz Ślubowski. Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita") podkreślał, że dotknięcie, "powąchanie" rzeczywistości na miejscu jest bardzo istotne – i żałował, że polskie media tak mało uwagi poświęcają światu.

Posłuchaj wspomnień z ostatnich pięciu lat! Rozmawiano również o tym, jak opisywać sprawy międzynarodowe.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził:  Michał Żakowski

Materiał: Audycja "Więcej świata" obchodzi jubileusz - pięciolecie

Goście: Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, redaktor naczelny działu ”Świat” dziennika Rzeczpospolita Jerzy Haszczyński, Grzegorz Ślubowski, redaktor naczelny redakcji międzynarodowej

Data emisji: 01.02.2017

Godzina emisji: 18.13

agkm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok 2017 - kto będzie rozdawał karty na światowej arenie?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 18:10
Czy 2017 może być dla świata lepszy niż mijający rok. Już w sylwestrową noc w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego. Zabitych zostało 39 osób, a rannych co najmniej 69. Prezydent Turcji Recep Erdogan powiedział, że ten atak miał spowodować chaos i destabilizację kraju. Czy "sułtana" czeka upadek? Kto będzie decydował o losach Turcji i całego świata?
rozwiń zwiń