X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Społeczeństwo zainteresowane jest tym, aby władza się zmieniała"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 19:35
Władze czują się zagrożone wszelką niezależną działalnością społeczną. Może tu chodzić o cokolwiek - powiedział rosyjski obrońca praw człowieka Aleksander Podrabinek w wywiadzie wyemitowanym w audycji "Więcej świata".
Audio
  • Aleksander Podrabinek o protestach w Rosji i na Białorusi (Jedynka/Więcej świata)
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny w sali sądu po aresztowaniu podczas manifestacji
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny w sali sądu po aresztowaniu podczas manifestacjiFoto: EPA/SERGEI ILNITSKY

Na Białorusi i w Rosji odbyły się demonstracje przeciwników obecnych władz. W Mińsku i innych białoruskich miastach protestowano przeciwko fatalnej sytuacji gospodarczej w kraju, w Rosji głównie przeciwko korupcji. Liczba zatrzymanych liczona jest w tysiącach, protestujący są celem represji.

Każdy, kto występuje niezależnie od Kremla i organów państwowych jest uważany za zagrożenie dla ich władzy. Częściowo tak też jest, bo społeczeństwo jest zainteresowane tym, aby władza się zmieniała, a władza jest zainteresowana swoją stabilnością i ciągłą obecnością na arenie politycznej - ocenił Aleksander Podrabinek. Jak wyjaśnił, tłumaczy to reakcję rządzących.

Podrabinek wskazał, że w protestach obok młodzieży, która jest najbardziej impulsywna i bezpośrednia, uczestniczyli też starsi obywatele, co pokazuje niezadowolenie z polityki Kremla. Podkreślił, że rosyjska telewizja praktycznie nie informowała o manifestacjach. - Czyli nie mają przygotowanych propagandowych klisz, które mogłyby wyjaśnić te protesty - dodał. Ocenił, że to dobry znak. 

Czego de facto chcą młodzi Rosjanie? Jak zachowa się władza, czy będą jeszcze ostrzejsze represje? Czy możliwa jest powtórka rewolucji z Ukrainy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji poruszono też temat rady NATO-Rosja oraz prowadzonej przez turecki wywiad inwigilacji mieszkających w Niemczech przeciwników Recepa Erdogana. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki 

Goście: Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Aleksander Podrabinek (rosyjski obrońca praw człowieka), Karol Wasilewski (analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 18.13

fc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja solidarności. Białoruś: "Mury" Kaczmarskiego dla zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 22:44
Niezależni białoruscy artyści solidaryzują się ze skazanymi uczestnikami niedawnych antyrządowych akcji protestu. Członkowie Białoruskiego Wolnego Teatru śpiewali dziś przed więzieniem na ulicy Akreścina w Mińsku. Tam przebywa znaczna część skazanych opozycjonistów, ale i zwykłych ludzi, których zatrzymano w marcu. Radio Swaboda rozmawiała też z kilkoma osobami, które wyszły już z aresztu.
rozwiń zwiń