X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gruziński ekspert: świat docenił modernizację Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 19:20
- Modernizacja się udała. Zostało to docenione przez świat. Chodzi tu m.in. o walkę z korupcją, budowę systemu bankowego, a także przebudowę systemu administracyjnego. To wszystko sprawiło, że Gruzja zasługuje na miano sprawnie funkcjonującego państwa - mówił w radiowej Jedynce Irakli Porchkidze, wiceszef Instytutu Studiów Strategicznych Gruzji.
Audio
  • Gość ocenił, że Moskwa celowo podtrzymuje problemy w relacjach z Gruzją (Jedynka/Więcej świata)
Uroczystości upamiętniające ofiary wojny Gruzji z Rosją w 2008 roku
Uroczystości upamiętniające ofiary wojny Gruzji z Rosją w 2008 roku Foto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Gość audycji mówił o spuściźnie "rewolucji róż". - W moim przekonaniu są dwa wymiary będące spuścizną tej rewolucji. Jeden wymiar to modernizacja kraju i państwa. I ta modernizacja się udała. Zostało to docenione przez świat. Chodzi tu m.in. o walkę z korupcją, budowę systemu bankowego, a także przebudowę systemu administracyjnego. To wszystko sprawiło, że Gruzja zasługuje na miano sprawnie funkcjonującego państwa. Drugi wymiar to sposób przekazania władzy, czego doświadczyliśmy w roku 2012. Po raz pierwszy od czasu odzyskania niepodległości byliśmy świadkami pokojowego przekazania władzy - tłumaczył Irakli Porchkidze.

Strach na Kremlu?

- Po rewolucji róż i po innych kolorowych rewolucjach Moskwa zaczęła dostrzegać jak w zwierciadle to, co może stać się także w Rosji. Dostrzegła to również w wydarzeniach na Bliskim Wschodzie, w tzw. arabskich wiosnach. Z punktu widzenia Putina czymś absolutnie istotnym stało się niedopuszczanie do tego typu ruchów w regionie - dodał ekspert.

- Myślę, że Rosja jest zainteresowana tym, aby podtrzymywać problemy w relacjach z Gruzją. Poza tym, ma instrumenty, aby sterować tymi kwestiami. W przypadku gruzińskich terytoriów okupowanych przez Rosję nie widzę w polityce rosyjskiej jakiegokolwiek dążenia do rozwiązania tych spraw - stwierdził Porchkidze. - Jest rzeczą niekorzystną, że nasz rząd nie zabiera głosu w sprawie problemów, które mamy z Rosją - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gościem był również publicysta Marcin Żyła. Mówił o dążeniach Czarnogóry do NATO oraz niespokojnej sytuacji w Macedonii. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi Krzysztof Renik

Gość: Irakli Porchkidze (Instytut Studiów Strategicznych Gruzji), Marcin Żyła (publicysta "Tygodnika Powszechnego")

Data emisji: 01.05.2017

Godzina emisji: 18.12

dcz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak