X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Rady Arktycznej na Alasce. "To specyficzni partnerzy"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 19:00
- Państwa arktyczne więcej łączy niż dzieli. Nie ma co spodziewać się konfliktu - mówił w audycji "Więcej świata" dr hab. Michał Łuszczuk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Audio
  • Michał Łuszczuk o spotkaniu Rady Arktycznej (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

W czwartek odbyło się spotkanie Rady Arktycznej w Fairbanks na Alasce. Uczestniczyli w nim ministrowie Danii, Kanady, Islandii, Norwegii, Rosji, USA i Finlandii. Podczas tego spotkania omawiano m.in. wzmocnienie międzynarodowej współpracy w Arktyce.

Michał Łuszczuk tłumaczył, że Rada Arktyczna od ponad 20 lat jest bardzo efektywnym forum współpracy międzyrządowej i do tej pory wszystkie problemy wewnętrzne były rozwiązywane. Jak mówił gość Jedynki, na pewno spośród wszystkich państw arktycznych wyróżnia się Rosja, która ma największy potencjał militarny.

- Mam nadzieję, że nie zostanie on wykorzystany. Oczywiście każde państwo ma prawo chronić swoje granice przed różnymi zagrożeniami i można się na to powoływać. Faktycznie to, że Ocean Arktyczny będzie coraz bardziej dostępny dla żeglugi, dla Rosjan stanowi wyzwanie - podkreślił ekspert.

Michał Łuszczuk dodał, że warto współpracować z państwami arktycznymi, zarówno w wymiarze naukowym, jak i gospodarczym, ale to specyficzni partnerzy, z którymi trzeba prowadzić politykę długofalową.

W audycji poruszono też temat EXPO 2017 w Astanie, a także mówiono o polityce zagranicznej Francji. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki 

Goście: dr hab. Michał Łuszczuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) i Georges Mink (Instytut Nauk Politycznych w Paryżu)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 18.13

mr/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja w Arktyce: eksploatacja złóż i minerałów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 16:51
- Rosja dość intensywnie koncentruje swoje działania w Arktyce i w dostosowaniu zarówno jednostek, jak i sprzętu, by skutecznie je tam wykorzystywać. Ten proces trwa już od kilku lat – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Juliusz Sabak z Defence24. Gościem Polskiego Radia 24 był także komentator międzynarodowy Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń