Zamach w Manchesterze. "Terroryści po raz kolejny osiągnęli efekt strachu"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 18:30
- To pierwszy taki przypadek w historii zamachów w Europie, gdzie celem ataku byli nastolatkowie i dzieci - powiedział na antenie Jedynki dr Krzysztof Winkler z grupy badawczej BRITANNIA (UW).
Audio
  • dr Krzysztof Winkler: z punktu widzenia zamachowców wybrano idealne miejsce i czas (Więcej świata/Jedynka)
W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby, a 119 zostały ranne
W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby, a 119 zostały ranneFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Szef policji w Manchesterze Ian Hopkins poinformował, że służby prowadzą śledztwo ws. siatki terrorystycznej zaangażowanej w poniedziałkowy zamach w mieście, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. 

- Z punktu widzenia zamachowców wybrano idealne miejsce i czas. To doskonale przygotowany atak, który po raz kolejny przyniósł efekt w postaci strachu. Pierwszy raz atak dotknął nastolatków i dzieci. To także pierwszy raz kiedy zdecydowano się wyprowadzić wojsko na ulice. Premier Theresa May zapewne chce się w ten sposób pokazać jako silny przywódca – powiedział Krzysztof Winler.

Gość Jedynki dodał, że "pomimo całej tej tragedii partia konserwatywna może się teraz pokazać, jako wiodąca siła, która jest w stanie podejmować zdecydowane działania, chronić obywateli i zapewnić Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo". - Możemy też spodziewać się działań brytyjskich służb specjalnych w stosunku do Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie. Obserwujemy intensywne śledztwo, które już doprowadziło do pierwszych aresztowań. Niewątpliwie jest to na plus dla Teresy May – dodał Krzysztof Winkler.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też temat spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z papieżem Franciszkiem.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Michał Żakowski

Goście: dr Krzysztof Winkler (grupy badawcza BRITANNIA - Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 24.05.2017

Godzina emisji: 18.13

koz/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSZ potwierdza: dwoje Polaków zginęło w zamachu w Manchesterze

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 09:47
Dwójka Polaków, których poszukiwaliśmy niestety nie przeżyła ataku w Manchesterze - powiedział w RMF FM minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak poinformował w zamachu zginęli rodzice dwóch dziewczynek, które uczestniczyły w koncercie.
rozwiń zwiń