X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moskwa straszy Polskę sankcjami. "Rosyjska propaganda potrzebuje wroga"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:45
Moskwa przygotowuje sankcje, które mają uderzyć w Polskę w związku z planami demontażu w naszym kraju symboli komunizmu. Jak ocenia Jarosław Guzy, podjęcie przez Rosjan ewentualnych działań nie wpłynie znacząco na i tak już bardzo złe stosunki polsko-rosyjskie.
Audio
  • Jarosław Guzy o przygotowywanych przez Rosję sankcjach za polską ustawę dekomunizacyjną (Więcej świata/Jedynka)
Moskwa - zdjęcie ilustracyjne
Moskwa - zdjęcie ilustracyjneFoto: Informacyjna Agencja Radiowa

Część rosyjskich polityków i historyków proponuje, aby ograniczyć stosunki Moskwy z Warszawą i nałożyć sankcje personalne na osoby, które wspierały uchwalenie ustawy dekomunizacyjnej.

Historyk i politolog Igor Szyszkin na konferencji prasowej w agencji Ria Novosti powiedział, że Polska jest krajem, który wykorzystuje historię do rozwiązywania wewnętrznych i zewnętrznych problemów. W jego opinii odpowiedź Moskwy powinna być stanowcza i dotkliwa. - Uważam, że trzeba, gdy tylko ten projekt wejdzie w życie, natychmiast odwołać z Polski rosyjskiego ambasadora. Należy zakazać wjazdu do Rosji wszystkim polskim parlamentarzystom, którzy głosowali za tą ustawą, wszystkim dziennikarzom, którzy ją wspierali i wszystkim lokalnych politykom, którzy kiedykolwiek słowem lub dziełem popierali ten projekt - oświadczył rosyjski historyk. 

Jak mówił, goszcząc w radiowej Jedynce, ekspert do spraw międzynarodowych, można spodziewać się, że ewentualne decyzje podjęte przez Rosję nie będą aż tak drastyczne. - Kreml prowadzi swoją politykę zagraniczną wobec Polski dokładnie tak, jak zaprezentował prof. Szyskin. Ten komunikat kierowany jest bardziej do wewnątrz (do Rosjan - przyp. red.). Mało kto w Polsce uwierzy w te wszystkie pomysły i te opinie generowane z Kremla. Pytanie, jak to się przełoży na stosunki polsko-rosyjskie i na ile może to skorygować te stosunki "in minus" - mówił Jarosław Guzy. 

Jarosław Guzy zauważył, że w kontekście rewidowania historii II wojny światowej i jej różnych interpretacji, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest ona postrzegana przez rosyjskie społeczeństwo. - Ostatnio mieliśmy rocznicę rozpoczęcia wielkich czystek w Rosji. Widać, że za czasów Putina akceptacja dla postaci Stalina rośnie. To są efekty polityki informacyjnej i historycznej, jaką obecnie prowadzi reżim putinowski - zaznaczał specjalista. 

- Propaganda rosyjska potrzebuje nie tylko izolowania swojego społeczeństwa, narzucania swojej wizji. Ona również potrzebuje wroga i trzeba pamiętać, że Polska jest z definicji wrogiem. Świetnie się do tego nadaje, jest używana do tego poprzez fałsze historyczne - mówił Jarosław Guzy.

Ponadto w audycji "Więcej świata" wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich dr Mateusz Gniazdowski komentował kampanię wyborczą w Czechach przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, w której na głównego faworyta wysunął się Andrej Babisz.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Jarosław Guzy (ekspert od spraw międzynarodowych), dr Mateusz Gniazdowski (wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 2.08.2017

Godzina emisji: 18.14

dad/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak