Papież w kraju, gdzie przemoc jest codziennością

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 13:57
- Co prawda Kolumbia jest mniej podzielona niż piętnaście lat temu, ale wciąż jest tam dużo przemocy, która nie zakończy się z dnia na dzień – oceniał w magazynie "Więcej świata" Maciej Okraszewski, twórca portalu "Dział Zagraniczny" i współpracownik tygodnika Polityka. W kraju tym z pięciodniową wizytą przebywa obecnie papież Franciszek. 
Audio
  • Papież w kraju, gdzie przemoc jest codziennością (W samo południe/Jedynka)
W parku Simona Bolivara w Bogocie papież Franciszek odprawił mszę z udziałem ponad miliona osób
W parku Simona Bolivara w Bogocie papież Franciszek odprawił mszę z udziałem ponad miliona osóbFoto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Maciej Okraszewski mówił w radiowej Jedynce, że chociaż partyzanci z FARC zgodzili się na rozbrojenie i założyli partię polityczną, to jednak inne bojówki wciąż walczą z rządem. Najbliżsi ugody z władzami w Bogocie są rebelianci Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN), którzy w czerwcu ogłosili, że są gotowi do zawieszenia broni.

papież franciszek 1200.jpg
Franciszek w Kolumbii. Trudna pielgrzymka papieża

- FARC przekształcając się w partię polityczną na pewno nie może liczyć na głosy Kolumbijczyków w miastach, gdzie jest postrzegane absolutnie negatywnie, natomiast może w ograniczonym zakresie liczyć na głos wsi – podkreślił.

Dlaczego w referendum Kolumbijczycy nie poparli ugody z FARC? Szczegóły w dźwięku.
W dalszej części audycji Paweł Buszko mówił o sytuacji w Donbasie, a w "Europejskim menu" Beata Płomecka podjęła temat pracowników delegowanych.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Goście:  Maciej Okraszewski (twórca portalu "Dział Zagraniczny" i współpracownik tygodnika Polityka), Paweł Buszko (korespondent PR z Ukrainy), Beata Płomecka (korespondent PR z Brukseli)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 18.14


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Franciszek w Kolumbii. Trudna pielgrzymka papieża

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 08:35
Papież Franciszek przebywa w Kolumbii z pięciodniową pielgrzymką. Przebiega ona pod hasłem "Uczyńmy pierwszy krok". Wielu komentatorów uważa, że to najtrudniejsza pielgrzymka Franciszka. Skąd bierze się takie przekonanie?
rozwiń zwiń