Donald Trump zrzucił zasłonę hipokryzji?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 20:04
- Amerykański prezydent zaprezentował pewną filozofię funkcjonowania społeczności międzynarodowej - powiedział o wystąpieniu Donalda Trumpa na forum ONZ w Nowym Jorku ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy. 
Audio
  • Jarosław Guzy o roli ONZ i wystąpieniu Donalda Trumpa (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump po przemowie na forum ONZ
Donald Trump po przemowie na forum ONZFoto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Wystąpienie prezydenta USA podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ podzieliło komentatorów. Jedni oceniają je jako bardzo dobre, pewne i przemyślane, według drugich było mroczne i trąciło autorytaryzmem. 

- Donald Trump zaprezentował pewną filozofię funkcjonowania społeczności międzynarodowej - stwierdził Jarosław Guzy. W jego ocenie, było to do pewnego stopnia ozdrowieńcze. Jak wyjaśnił, sprowadza się ona do tego, że państwa powinny jasno artykułować swoje interesy i mają też prawo do ich realizacji. W razie konfliktu interesów różnych państw należy natomiast szukać kompromisu lub też rywalizować. 

- Nie jest to brutalny realizm na zasadzie "silniejszy ma rację". Oczyszczamy z hipokryzji po prostu sprawy międzynarodowe - stwierdził ekspert. Dodał, że hipokryzji w Europie mamy "po uszy" i przytoczył wystąpienie francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

W audycji poruszono też tematy tragicznego trzęsienia ziemi w Meksyku i zbliżających się wyborów w Niemczech.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych), Adrian Bąk (dziennikarz Polskiego Radia), Agata Kasprolewicz (dziennikarka Polskiego Radia) 

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 18.13

fc/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump na forum ONZ grozi zniszczeniem Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:21
- Amerykański prezydent jest zdecydowany w słowach. W czynach jeszcze nie pokazał twardego zdecydowania - powiedział w audycji "Więcej świata" publicysta Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń