Wybory w Niemczech. "Koalicja jamajska wpłynie na politykę Angeli Merkel"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 19:57
- Istnieje wiele punktów spornych pomiędzy CDU a FPD. Znalezienie złotego środka przy okazji tworzenia koalicji będzie dla Angeli Merkel poważnym wyzwaniem - powiedziała na antenie Jedynki Agata Kasprolewicz z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
Audio
  • Agata Kasprolewicz o aktualnej sytuacji w Niemczech (Więcej świata/Jedynka)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

- Koalicja z FPD i Zielonymi będzie wpływała na kształt polityki Angeli Merkel. Z FPD różni ją chociażby podejście do polityki migracyjnej. Partia ta wyklucza też stworzenie odrębnego budżetu dla strefy Euro i mówi, że jeżeli kanclerz nie posłucha ich w tej kwestii, to oni z koalicji przejdą do opozycji. FPD zależy też na złagodzeniu kursu wobec Rosji, także tych punktów spornych jest sporo i to jest dla Angeli Merkel kłopot - powiedziała Agata Kasprolewicz.

Pytana o rolę AfD w Bundestagu dziennikarka stwierdziła, że "to partia, która daje alternatywę dla polityki i mediów mainstreamowych". - Musimy pamiętać, że Niemcy narzekają, że media uprawiają prorządową propagandę i zaklinanie tej rzeczywistości nie spowoduje złagodzenia nastrojów społecznych – dodała Kasprolewicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak 

Materiał: Agata Kasprolewicz

Data emisja: 26.09.2017

Godzina emisji: 18.12

koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy: dziś pierwsze posiedzenia nowych frakcji w Bundestagu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:24
Dziś w Bundestagu po raz pierwszy spotkają się frakcje parlamentarne i przeprowadzą wybory przewodniczących. Pierwsze rozmowy wewnątrz poszczególnych frakcji będą dotyczyć możliwości utworzenia koalicji. Niemieckie media z niecierpliwością oczekują na posiedzenie eurosceptycznej AfD, której grozi poważny rozłam. 
rozwiń zwiń