Chcą opodatkować internetowych gigantów. "To element gry politycznej"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 19:02
Unia Europejska chce rewolucyjnych zmian podatkowych. Miałyby dotyczyć gigantów technologii internetowej, a zmiana oznaczałaby wielkie wpływy pieniędzy do europejskiego budżetu. O sprawie mówił w audycji "Więcej świata" Piotr Bodył Szymala ("Monitor Prawa Bankowego").
Audio
  • Piotr Bodył Szymala o sprawie podatków dla internetowych gigantów (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Piotr Bodył Szymala tłumaczył, że ta kwestia stała się elementem gry politycznej i jest coraz popularniejsza, gdyż zbliżamy się do "krojenia" kolejnej perspektywy budżetowej UE.

- Jedną z opcji jest tak zwany podatek wyrównawczy. Uznano, że duże koncerny uzyskują swego rodzaju korzyść nadmiarowo i ogólne reguły dopasowane dla średnich i małych firm są przez nie na tyle skutecznie neutralizowane, że trzeba dedykować im specjalną daninę publiczną - wyjaśnił gość Jedynki.

Dodał, że w tym temacie istotne są powiązania Europy ze Stanami Zjednoczonymi, z których w większości pochodzą te wielkie firmy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Michał Żakowski

Gość: Piotr Bodył Szymala ("Monitor Prawa Bankowego")

Data emisji: 28.09.2017

Godzina emisji: 18.15

mr/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump ogłasza reformę podatków. Dolar i giełdy w górę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:41
Inwestorzy na cały świecie, nie tylko w USA, doczekali się – zapowiadana przez Donalda Trumpa "największa w historii redukcja podatków" ujrzała światło dzienne. I reakcja jest zgodna z oczekiwaniami – zmniejszenie obciążeń osobistych i dla firm zaowocowało umocnieniem dolara i wzrostami na giełdach. Ekonomiści chwalą uproszczenie systemu podatkowego.
rozwiń zwiń