X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy są szanse na ocieplenie relacji V4-Bruksela?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 18:10
- Bez zmiany polityki Angeli Merkel i Emmanuela Macrona trudno będzie mówić o poprawie relacji Grupy Wyszehradzkiej z Brukselą - powiedział na antenie Jedynki Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Audio
  • Aleksander Gubrynowicz o relacjach Grupy Wyszehradzkiej z Brukselą (Więcej świata/Jedynka)
Premier RP Beata Szydło, premier Węgier Victor Orban, premier Czech Bohuslav Sobotka, premier Słowacji Robert Fico podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Szczytu Konsumenckiego w Bratysławie
Premier RP Beata Szydło, premier Węgier Victor Orban, premier Czech Bohuslav Sobotka, premier Słowacji Robert Fico podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Szczytu Konsumenckiego w BratysławieFoto: PAP/Rafał Guz

- Reforma UE nie może polegać na dostosowywaniu naszej wspólnej Unii do oczekiwań tylko jednej grupy państw, a musi odpowiadać w tym samym stopniu na oczekiwania wszystkich jej członków - powiedziała w piątek w Bratysławie premier Beata Szydło.

Na konferencji prasowej z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej po Szczycie Konsumenckim Szydło oświadczyła, że spotkanie w Bratysławie było dla premierów V4 dobrą okazją do rozmowy o ważnych kwestiach unijnych, m.in. w kontekście przyszłotygodniowego spotkania Rady Europejskiej w Brukseli.

- Myślę, że kwestia poprawy relacji na osi V4-Bruksela zależy od dwóch czynników - polityki Angeli Merkel i polityki Emmanuela Macrona. Nie ulega wątpliwości, że Grupa Wyszehradzka ma pewną markę jako grupa istniejąca od kilkudziesięciu lat. Jest jednak jasne, że nie jest to monolit. Poprawa relacji z Brukselą jest też trudna np. przez to, że stosunki Węgier z Unią były ostatnio bardzo napięte. Bez zmiany kursu polityki Wiktora Orbana nie sądzę, żeby to uległo zmianie - powiedział Aleksander Gubrynowicz.

Gość Jedynki dodał, że "Jean-Claude Juncker gra obecnie na utrzymanie jedności Unii, bo postrzega ją jako zagrożoną". - Ma rację, gdy mówi o "dwóch płucach Europy", ale w tej deklaracji nie ma konkretów, szczególnie w odniesieniu do stanowiska Polski, czy Węgier. Gdzie i co miałoby ulec poprawie? Czy Komisja Europejska miałaby zawiesić toczące się postępowania wobec Polski? Takie deklaracje nie padły i raczej nie padną - dodał Gubrynowicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: dr hab. Aleksander Gubrynowicz (Instytut Studiów Politycznych PAN)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 18.12

koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak