X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: projekt pierwotny partnerstwa jest już nieaktualny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 19:56
Jeśli Europa chciałaby kiedykolwiek rzeczywiście stać się poważnym graczem geoplitycznym, to ekspansja w kierunku wschodnim jest konieczna - powiedział Krzysztof Szczerski w audycji "Więcej świata" przy okazji wizyty w Polsce prezydenta Gruzji. 
Audio
  • Krzysztof Szczerski o przyszłości UE i ewentualnym rozszerzeniu wspólnoty o kraje Partnerstwa Wschodniego (Więcej świata/Jedynka)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: IAR

Cała Unia Europejska powinna gwarantować krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę członkostwa - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim. Ich rozmowy dotyczyły m.in. zbliżającego się szczytu PW w Brukseli. 

Projekt pierwotny partnerstwa już jest nieaktualny. Mówienie o tych krajach wspólnie jest rzeczą niemożliwą, poszły bardzo różnymi drogami - przyznał Krzysztof Szczerski. Szef gabinetu prezydenta RP zwrócił uwagę, że to, co charakteryzuje kraje PW dzisiaj, poza Białorusią, to "posiadanie albo zamrożonych, albo tlących się konfliktów na swoim terytorium". Minister wskazał, że Gruzja to kraj, który konsekwentnie dąży do integracji, otrzymał ruch bezwizowy i umowę handlową. Nadal nie ma jednak jasno wytyczonej perspektywy członkostwa. 

Gość Jedynki podkreślił, że format PW nadal ma sens "przede wszystkim jako rodzaj przypomnienia i zadbania o to, żeby w ogóle UE miała jakąkolwiek politykę rozszerzeniową w kierunku wschodnim". - Gdyby nie było tej formuły, pewnie ten temat by już zniknął z agendy polityki europejskiej - stwierdził. 

Czy model europejski jest jeszcze atrakcyjny dla krajów Partnerstwa Wschodniego? Czy Europa będzie się jeszcze powiększać, czy raczej kolejne kraje pójdą w ślady Wielkiej Brytanii? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o problemach Europy i receptach na jej uzdrowienie. 

W audycji poruszono również temat azjatyckiej podróży Donalda Trumpa. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski 

Goście: Krzysztof Szczerski (szef gabinetu prezydenta RP), Tomasz Sajewicz (korespondent Polskiego Radia)

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 18.13

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: Europa musi być znowu odpowiedzią, a nie znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:50
Europa skupiła się dzisiaj na zasadach politycznych i nazwała je wartościami, dlatego jest wspólnotą wyblakłą - mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. W jego ocenie problemem UE jest też odtwarzanie podziału na Zachód i Wschód, co pokazała debata o pracownikach delegowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: UE powinna być otwarta na przyjęcie nowych członków

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 15:45
- Cała Unia Europejska powinna gwarantować krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę członkostwa - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim. Nie wykluczył poszerzenia w przyszłości Trójmorza o kraje PW.
rozwiń zwiń