X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójna gra Łukaszenki. Opozycjonista: Mińsk chce przez UE dotrzeć do pomocy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 20:44
Białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenka nie pojawi się na szczycie Partnerstwa Wschodniego. Ta decyzja nie zaskoczyła Alesia Zarembiuka, przewodniczącego Białoruskiego Domu w Warszawie. - Ten szczyt nie ma szczególnego znaczenia dla Białorusi - przyznał goszcząc w radiowej Jedynce opozycjonista. 
Audio
  • Jan Natkański o sytuacji w Syrii i Aleś Zarembiuk o polityce Białorusi w kontekście szczytu Partnerstwa Wschodniego (Więcej Świata/Jedynka)
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Archiwum PAP/ITAR-TASS

W ocenie Alesia Zarembiuka, Łukaszenka mógłby wykorzystać swoją obecność na szczycie Partnerstwa Wschodniego w kontekście polityki wewnętrznej. - W ostatnich latach, po brutalnych represjach wobec społeczeństwa i opozycji, po zamrożeniu wszelkich kontaktów pomiędzy UE a Białorusią, Łukaszenka mógł pokazać, że jednak zwyciężył i spotyka się z liderami UE. Tylko, że żaden z ważnych liderów UE, jak Angela Merkel czy Emmanuel Makron nie pojawią się na tym szczycie, stąd też decyzja -  tłumaczył Zarembiuk. 

Aleś Zarembiuk przyznał, że w ostatnim czasie doszło do pewnego ocieplenia w stosunkach Białorusi z Unią Europejską. - W ciągu trzech ostatnich lat po inwazji Rosji na Ukrainę, aneksji Krymu i działaniach wojskowych na wschodzie Ukrainy, Aleksander Łukaszenka prowadzi inną politykę, bo zrozumiał, że to wszystko jest niebezpieczne. Wizerunek Mińska został nieco bardziej ocieplony przez negocjacje, które odbywają się w Mińsku w sprawach Ukrainy. Aleksander Łukaszenka dąży do poszerzenia relacji Białorusi i Unii Europejskiej, pomimo zapewnień szefa MSZ Białorusi o sojuszu z Rosją - przyznał przewodniczący Białoruskiego Domu w Warszawie. - Nie ma czego ukrywać, że Białoruś dąży do otrzymania pomocy finansowej od struktur międzynarodowych. To ocieplenie stosunków z Unią ma służyć otrzymaniu tych pieniędzy - tłumaczył. 

Ponadto w audycji rozmowa z Janem Natkańskim o sytuacji w Syrii i przyszłości, jaki czeka ogarnięty wojną kraj. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Jan Natkański (wieloletni ambasador RP w państwach arabskich), Aleś Zarembiuk (przewodniczący Białoruskiego Domu w Warszawie)

Data emisji: 22.11.2017

Godzina emisji: 18.14

dad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak