X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Masowa migracja przyczyną sukcesu skrajnej prawicy w Austrii? Utworzono rząd z FPÖ

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:46
- Partia wolnościowa koncentruje się głównie na walce z islamem, z imigrantami, na tych rzeczach, które dotykają Austrię na sposób u nas mało znany. Do liczącego 8,5 mln mieszkańców państwa przyjęto 100 tys. uchodźców. To taki sam współczynnik, jak w Niemczech - mówił na antenie radiowej Jedynki Piotr Jędroszczyk ("Rzeczpospolita").
Audio
  • W partii wolnościowej są osoby z neonazistowską przeszłością (Więcej świata/Jedynka)
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz (z lewej) i wicekanclerz Heinz-Christian Strache, szef FP
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz (z lewej) i wicekanclerz Heinz-Christian Strache, szef FPÖFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

W Austrii uformował się nowy rząd Austriackiej Partii Ludowej (chadecja) Sebastiana Kurza i  Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ). Wiele emocji budzą zwłaszcza wolnościowcy, którzy są określani przez niektórych jako partia neonazistowska.

- Pewnie nie jest to słuszny osąd, jeśli spojrzymy na tę partię dzisiaj. Oczywiście w tej partii są ludzie, którzy sympatyzowali, a nawet uczestniczyli w neonazistowskich imprezach jeszcze kilkanaście lat temu. Heinz-Christian Strache, który został wicekanclerzem i szefem ugrupowania, miał bardzo ścisłe związki z neonazistami austriackimi i niemieckimi. O tym nie zapomniano - zaznaczył Jędroszczyk.

- Poza tym ta partii wolnościowa jest ugrupowaniem, które czasami prezentuje skrajnie prawicowe poglądy, co jest asumptem do nazywania ją neonazistowską - dodał.    

Publicysta podkreślił, że Austria przyjęła bardzo dużą liczbę imigrantów, proporcjonalnie do liczby mieszkańców, niemal taką samą jak Niemcy.

- Ta partia koncentruje się głównie na walce z islamem, z imigrantami, na tych rzeczach, które dotykają Austrię na sposób u nas mało znany. Do liczącego 8,5 mln mieszkańców państwa przyjęto 100 tys. uchodźców. To taki sam współczynnik, jak w Niemczech - podkreślił publicysta.  

- To jest też przyczyna sukcesu tego ugrupowania. Zresztą w tym zgadza się ona z Kurzem, co niewątpliwie zbliżyło obie partie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o wyborach prezydenckich w Rosji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Piotr Jędroszczyk ("Rzeczpospolita"), Dr Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) 

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 18.13

dcz/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Europejska pozywa Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. Jest reakcja MSWiA i MSZ

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:46
Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE - oświadczyło w czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ministestwo Spraw Zagranicznych dodało, że jest rozczarowane decyzją KE.
rozwiń zwiń