X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejne rozszerzenie UE w 2025 roku? Kolej na Bałkany

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 19:14
- W szerszym kontekście ta wizyta jest pewnym paradoksem, bo to sam Jean-Claude Juncker mówił w 2014 roku, że za jego kadencji nie będzie rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich.Teraz mamy do czynienia ze wskazaniem konkretnej daty - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego). 
Audio
  • Państwa Bałkanów Zachodnich mają wejść do UE 2025 roku. To data orientacyjna (Jedynka/Więcej świata)
Jean-Claude Juncker podczas wizyty w Serbii
Jean-Claude Juncker podczas wizyty w SerbiiFoto: PAP/EPA/ANDREJ CUKIC

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker udał się w podróż na Bałkany Zachodnie. Były premier Luksemburga będzie w Macedonii, Albanii, Serbii, Czarnogórze, Bośni i Harcegowinie oraz Kosowie. Odwiedzi również Bułgarię, jednak powodem jest fakt, że ten kraj pełni obecnie prezydencję w UE.

- Wizyta Junckera na Bałkanach Zachodnich jest przede wszystkim taką kontynuacją  pewnego odświeżenia idei rozszerzenia Unii Europejskiej o Bałkany Zachodnie, która doznała pewnego nowego otwarcia wraz z uchwaleniem przez Komisję Europejską nowej strategii dla Bałkanów Zachodnich. Ta wizyta ma na celu przypieczętowanie tego nowego zaangażowania i nowego otwarcia - mówił dr Spasimir Domaradzki.

- W szerszym kontekście ta wizyta jest pewnym paradoksem, bo to sam Jean-Claude Juncker mówił w 2014 roku, że za jego kadencji nie będzie rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich. Teraz mamy do czynienia ze wskazaniem konkretnej daty, która ma nie być sztywna, ale ma być wskazująca - zaznaczył. Chodzi o rok 2025, jak dodał prowadzący Paweł Lekki. 

Domaradzki przypomniał, że państwa tego regionu różnią się pod wieloma względami - również w etapie dołączania do UE. - Należy pamiętać, że przyzwyczailiśmy się do traktowania tych państw niejako w koszyku, ale wewnętrzne problemy, z którymi każde z nich się boryka, powodują chociażby fakt, że nawet pośród tych państw, które Jean-Claude Juncker odwiedzi, są takie, które już mają rozpoczęte negocjacje, są takie, które mają status państwa kandydującego bez rozpoczętych negocjacji i są takie, które dopiero ubiegają się o status państwa kandydującego - tłumaczył ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o wojnie w Syrii oraz o trzeciej rocznicy śmierci Borysa Niemcowa.  

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Reportaż o Borysie Niemcowie: Adrian Bąk

Goście: Robert Białoskórski (ekspert ds. bezpieczeństwa), Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 18.12

dcz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak