Jak próba zabójstwa Siergieja Skripala wpłynie na wizerunek Rosji w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 19:02
- Paradoksalnie Rosja szuka kompromisu z Zachodem na własnych warunkach - mówił w audycji "Więcej świata" dr Adam Eberhardt (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Audio
  • Adam Eberhardt o próbie zabójstwie Siergieja Skripala i Rosji (Więcej świata/jedynka)
Służby brytyjskie i wojskowi w ubraniach ochronnych podczas śledztwa w sprawie Siergieja Skripala
Służby brytyjskie i wojskowi w ubraniach ochronnych podczas śledztwa w sprawie Siergieja SkripalaFoto: PAP/EPA/NEIL HALL

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w poniedziałek w Izbie Gmin, że jest "wysoce prawdopodobne", że to Rosja stała za próbą zabójstwa byłego podwójnego szpiega Siergieja Skripala i jego córki, a Londyn zażądał od Kremla złożenia pilnych wyjaśnień.

Adam Eberhardt uważa, że póki co jesteśmy skazani na spekulacje. Jak mówił, patrzy na tę sprawę przede wszystkim z punktu widzenia prewencji ogólnej. - To sygnał, który rosyjskie służby kierują wobec swoich agentów, mówiące o tym, że jakakolwiek zdrada zostanie surowo ukarana. Choćby po ośmiu latach - podkreślił ekspert.

Gość Jedynki dodał, że jest również kontekst wyborów prezydenckich w Rosji. - Sygnał wobec własnego elektoratu, że Rosja zdrajcom nie daruje, że jest państwem, którego każdego może ukarać - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Adam Eberhardt (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 18.14

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Próba otrucia agenta Skripala: badania na cmentarzu przy grobach bliskich, 200 świadków, 240 dowodów. ”Był cenionym agentem MI6”

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 12:04
Brytyjska policja dotarła do ponad 200 świadków i bada ponad 240 dowodów w ramach dochodzenia w sprawie próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki - powiadomiła w sobotę szefowa MSW Wielkiej Brytanii Amber Rudd. Prowadzone są prace dochodzeniowe w sprawie śmierci syna i żony agenta.
rozwiń zwiń