Jakie są obecnie relacje amerykańsko-rosyjskie? "Nieprzyjazne gesty to odwet"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 19:11
- W relacjach amerykańsko-rosyjskich bywało lepiej, jak choćby w 2001 roku, kiedy Władimir Putin własciwie obejmował władzę w Rosji - mówił w audycji "Więcej świata" Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Artur Wróblewski o relacjach amerykańsko-rosyjskich (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/KEVIN DIETSCH / POOL

W Stanach Zjednoczonych nie cichną głosy krytyki pod adresem Donalda Trumpa za telefon gratulacyjny do Władimira Putina. Amerykańskie media informują, że prezydent USA zignorował rady swoich doradców i nie skrytykował działań Rosji na arenie międzynarodowej.

Artur Wróblewski uważa, że stosunki amerykańsko-rosyjskie nie są najlepsze. Jak mówił, Donald Trump jest hamowany przez kongres amerykański i ustawę, dlatego ta relacja nie może być rozwijana.

- Mimo tego prezydent USA zadzwonił do Władimira Putina z gratulacjami, nie zrobiła tego np. Theresa May, czy Andrzej Duda - podkreślił gość Jedynki.

Amerykanista zgodził się, że ze strony rosyjskiej nie ma ostatnio wielu przyjaznych gestów wobec USA, ale są one - jego zdaniem - w odwecie na działania Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono także o sprawie Siergieja Skripala i szczycie UE w Brukseli.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Artur Wróblewski (amerykanista z Uczelni Łazarskiego) i Kamil Zajączkowski (europeista z Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 18.12

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Donald Trump i Jean-Claude Juncker pogratulowali Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 17:41
Prezydent USA Donald Trump w rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich - poinformował Kreml, dodając, że przywódcy omówili kwestię możliwego spotkania. We wtorek gratulacje przekazał także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
rozwiń zwiń