X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamknięta granica, na ulicach coraz więcej policji. "Jest to sytuacja rewolucyjna"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 19:45
Od dwóch tygodni na ulicach Armenii nieustannie trwają antyrządowe protesty. Wśród manifestujących przeważającą grupę stanowią studenci. Bunt Ormian wywołała decyzja władz o wybraniu Serża Sarkisjana na stanowisko premiera po tym, jak przez dwie kadencje pełnił on rolę prezydenta kraju. O "aksamitnej rewolucji" w programie "Więcej świata" mówił Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • Protesty antyrządowe w Armenii (Więcej świata/Jedynka)
Zwolennicy opozycji tłumnie wyszli na ulice Erewania
Zwolennicy opozycji tłumnie wyszli na ulice ErewaniaFoto: EPA/HAYK BAGHDASARYAN

Na ulice stolicy Armenii wyjechały wyjechały transportery opancerzone, a rządowe budynki są otoczone przez kordony policjantów. To pokazuje, że rządzący poważnie traktują nasilające się protesty. 

Manifestacje przybierają na sile - oprócz kilkudziesięciu tysięcy ludzi skandujących na ulicach miast, zablokowano przejście graniczne armeńsko-gruzińskie, a także drogę dojazdową do międzynarodowego lotniska w Erywaniu. - Obie strony próbują tonować nastroje, chociaż w jednym i drugim środowisku są "jastrzębie" i "gołębie". Jednym z "jastrzębi" jest minister obrony. Transportery opancerzone na ulicach to jest właśnie pozdrowienie od niego. - mówił Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej, zajmujący się tematyką wschodnią.

Gra na przedterminowe wybory

Demonstranci, na czele których stoi Nikol Paszynian wezwał do negocjacji pełniącego obowiązki premiera Karena Karapetjana. Ten odwołał, zaplanowane na środę, spotkanie twierdząc, że warunki zaproponowane przez przywódcę "aksamitnej rewolucji" były "jednostronne". Zaproponował za to przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jak podkreślił gość Michała Żakowskiego, byłoby to na rękę Republikańskiej Partii Armenii.

- Władza gra na czas, rozpisanie wyborów oznacza, że odbędą się one za parę miesięcy. Do tej pory intensywność protestów może zmaleć, a republikanie mogą użyć różnych środków administracyjnych, żeby sprawić, że zapewnią sobie kolejną kadencję. Wtedy opozycja będzie miała średnią legitymację do tego, żeby mówić, że naród Armenii chce czegoś innego, chce zmian. - zaznaczył Potocki.

Na taki scenariusz nie zgodził się Paszynian, który powiedział przedterminowym wyborom "tak", ale tylko w sytuacji, jeśli na fotelu premiera zasiądzie "kandydat narodu". Ogłosił, że jest gotowy do zajęcia fotela szefa rządu, "jeśli tego chce naród".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy Michała Żakowskiego z Michałem Potockim. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Michał Żakowski

Gość: Michał Potocki (Dziennik Gazeta Prawna)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 18.15

kpln/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Armenia: transportery opancerzone na ulicach Erywania, protest na granicy w punkcie celnym

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:50
Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji. Trwają kolejne antyrządowe protesty; zablokowano przejście graniczne. 
rozwiń zwiń