X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Artur Wróblewski: Kim w czerwcu zamordował Otto Warmbiera. I teraz ten człowiek się denuklearyzuje?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 19:16
W piątek Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Mun Dze In spotkali się w Panmundżomie, w planach na najbliższą przyszłość przywódcy Korei Północnej jest spotkanie z Donaldem Trumpem. O roli USA i amerykańskiej prezydenta w procesie pokojowym na półwyspie koreańskim mówił w audycji Więcej Świata dr Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Dr Artur Wróblewski: Kim w czerwcu zamordował amerykanina. Coś tu nie działa (Jedynka/Więcej Świata)
Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Mun Dze In
Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Mun Dze InFoto: youtube.com/ CBS News

W podpisanej po spotkaniu wspólnej deklaracji Mun i Kim zapowiedzieli, że obie Koree będą dążyć do przekształcenia rozejmu w układ pokojowy, który formalnie zakończy wojnę z lat 50. XX wieku, oraz zgodzili się, że konieczna jest "całkowita denuklearyzacja" Półwyspu Koreańskiego. Zdaniem dr Artura Wróblewskiego "chodzi o pewną rozgrywkę między Chinami, a Stanami Zjednoczonymi i w pewnym sensie ta sytuacja, którą mamy w Korei jest tylko takim elementem gry".

- Dyktator Korei Północnej w czerwcu zamordował Otto Warmbiera i innych ludzi. Młody chłopak został zamordowany specjalnie, a nie na niby czy dla żartu. I teraz ten człowiek nagle się zmienił i się denuklearyzuje i derakietyzuje? Coś tu nie działa. No chyba, że Chińczycy przyciskają go, bo Amerykanie mówią "nie będziecie z nami handlować i będziecie mieli problemy jeśli nie zrobicie porządku z tym dyktatorem - stwierdził.

- Proszę zauważyć, że mamy takie zbieg okoliczności, że od roku mamy już groźby i decyzje konkretne dotyczące nie tyle embarga na handel to pewnego rodzaju sankcji dotyczących ceł na produkty pochodzące z Chiny. 10 i 25 proc. to stawki celne na aluminium oraz żelazo, oraz elektronikę z Chiny. Chiny zrewanżowały się taryfami na soję, rury, samochody czy wieprzowinę - dodał. - W tej chwili mamy sytuację, kiedy rzeczywiście Kim Dzong Un rzeczywiście niby robi pewne gesty dobrej woli, podpisano trzystronicowe porozumienie dotyczące pokoju, dobrobytu oraz reunifikacji, ale tak naprawdę nie wiadomo dlaczego to się dzieje. My tego nie rozumiemy - podkreślił amerykanista.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa również Amber Rudd, brytyjskiej minister spraw wewnętrznych, która podała się do dymisji w związku ze skandalem z tzw. "pokoleniem windrush" oraz o walce Europolu z tzw. Państwem Islamskim.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Dr Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego),

Data emisji: 30.04.2017

Godzina emisji: 18.12

rr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczna decyzja: Półwysep Koreański ma być wolny od broni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:07
Na zakończenie szczytu w Panmundżom przywódcy Korei Południowej i Północnej Mun Dze In i Kim Dzong Un ogłosili rozpoczęcie nowej ery - ery pokoju w relacjach między obydwoma państwami koreańskimi. "Po gwałtownym roku prób rakietowych i testów atomowych trwa historyczne spotkanie między Koreą Północną i Południową. Dzieją się dobre rzeczy, ale dopiero czas pokaże!" - napisał na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny szczyt międzykoreański. "Dużo kwiecistych słów, mało konkretów"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 19:16
- W trakcie szczytu międzykoreańskiego padło wiele kwiecistych deklaracji, ale mało konkretów dotyczących sposobu ich realizacji - powiedział na antenie Jedynki Andrzej Talaga, analityk Warsaw Institute Enterprise.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim Dzong Un zadeklarował gotowość do dialogu z władzami Japonii

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 09:53
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podczas szczytu koreańskiego zadeklarował gotowość do rozmów z Japonią - podało w niedzielę biuro prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina. Japończycy liczą m.in. na rozmowy o losie zaginionych w KRLD obywateli japońskich.
rozwiń zwiń