X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominik Hejj: Viktor Orban nie zmienia swoich poglądów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 19:12
- Na Węgrzech przebija się to, że Viktor Orban chce współpracować z Unią Europejską, ale jednocześnie żyje w trójkącie Berlin-Moskwa-Ankara - mówił w audycji "Więcej świata" Dominik Hejj (kropka.hu).
Audio
  • Dominik Hejj o polityce Viktora Orbana (Więcej świata/Jedynka)
Viktor Orban (z prawej)
Viktor Orban (z prawej)Foto: PAP/EPA/TAMAS KOVACS

Parlament Węgier zatwierdził Viktora Orbana na stanowisku premiera. W inauguracyjnym przemówieniu mówił on m.in. o tym, że najważniejsze zadania nowego gabinetu to zachowanie bezpieczeństwa i chrześcijańskiej kultury Węgier. Przyznał, że Węgry potrzebują Unii Europejskiej, a ona potrzebuje Węgier, ale - jak się wyraził - trzeba porzucić "koszmarne sny" o zjednoczonych stanach Europy.

Dominik Hejj tłumaczył, że mamy do czynienia ze stałym przekazem ze strony Viktora Orbana. Jak mówił gość Jedynki, Viktor Orban chce współpracować z UE, ale tylko tam, gdzie zabezpieczona jest suwerenność.

- Najwięcej o tym, jaki będzie stosunek Węgier do Unii powiedzą nam wybory do Parlamentu Europejskiego w maju przyszłego roku. Na razie mamy grę na rynek wewnętrzny - podkreślił ekspert.

Dodał, że "Węgry nie wykonają planu, aby stać się piątym państwem w UE, w którym najlepiej się żyje i pracuje, bez unijnych pieniędzy".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Dominik Hejj (kropka.hu) i Wojciech Górecki (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 18.12

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgry: Viktor Orban zatwierdzony przez parlament na stanowisku premiera

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 17:50
Węgierskie Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło kandydaturę Viktora Orbana na premiera. 54-letni polityk funkcję szefa rządu będzie pełnił po raz czwarty. To jego trzecia kadencja z rzędu.
rozwiń zwiń