X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie są naprawdę stosunki polsko-niemieckie?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 19:02
W czwartek Rosję odwiedził minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. Padły zapewnienia o współpracy Moskwy i Berlina. Jednocześnie można było usłyszeć dość ostre słowa.
Audio
  • Jakie są naprawdę stosunki polsko-niemieckie? (Więcej świata/Jedynka)
Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas
Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko MaasFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Niemiecki polityk przypomniał, że kraje Unii Europejskiej odnoszą się do wszelkich inicjatyw rosyjskich władz z rezerwą, na co mają wpływ m.in. aneksja Krymu, wojna w Zagłębiu Donieckim i Syrii oraz ingerencja Moskwy w wewnętrzne sprawy innych państw. Jakie są naprawdę stosunki polsko-niemieckie?

- Bardzo zróżnicowane. Mają na nie wpływ bardzo różne siły - podkreśliła w audycji "Więcej świata" dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych.

- Heiko Maas jest antyrosyjski. W ostatnim wywiadzie powiedział, że Rosja zachowuje się wrogo. Takich rzeczy wcześniejsi ministrowie nie mówili (...) To się spotyka z krytyką w jego macierzystej partii - Socjaldemokratycznej Partii Niemiec - wskazała gość radiowej Jedynki. Z czego wynika postawa szefa niemieckiego MSZ?

Dr Łada zwróciła uwagę, że choć politycy SPD dobrze wiedzą, jaką politykę prowadzi Rosja, wciąż jednak stoją na stanowisku, że z Moskwą trzeba współpracować. - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Heiko Maas i Angela Merkel to jest jedna strona, sceptyczna wobec Rosji, ale naciski są bardzo silne - zaznaczyła.

18 maja ma się odbyć spotkanie kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. Jakie możemy mieć oczekiwania co do tej wizyty?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o reakcjach na zerwanie przez Stany Zjednoczone umowy jądrowej z Iranem.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: dr Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych), dr Małgorzata Bańkowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych), Michał Żakowski (Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 18.12

kk

Zobacz więcej na temat: Piotr Pogorzelski Rosja Niemcy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Albania ma szansę na wejście do Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 18:50
Komisja Europejska już w ubiegłym miesiącu przygotowała rekomendacje do otwarcia negocjacji na temat wejścia Albanii do Wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA wycofują się z porozumienia nuklearnego z Iranem. Co to oznacza?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 18:48
- Wiele zależy od tego, jak bardzo konsekwentny będzie sam Donald Trump - mówił w audycji "Więcej świata" dr Łukasz Fyderek (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Hejj: Viktor Orban nie zmienia swoich poglądów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 19:12
- Na Węgrzech przebija się to, że Viktor Orban chce współpracować z Unią Europejską, ale jednocześnie żyje w trójkącie Berlin-Moskwa-Ankara - mówił w audycji "Więcej świata" Dominik Hejj (kropka.hu).
rozwiń zwiń