X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Masakra cywilnej ludności czy samoobrona? Co się wydarzyło w Strefie Gazy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:02
Izraelskie wojsko w Strefie Gazy zabiło  podczas przygranicznych protestów 58 osób - podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec otwarcia ambasady USA w Jerozolimie. – To jest Bliski Wschód, tam liczy się język siły – powiedziała dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu, która była gościem audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce.
Audio
  • Obie strony konfliktu interpretują wydarzenia w Strefie Gazy w sposób diametralnie różny (Jedynka/Więcej Świata)
W zamieszkach w Strefie Gazy zginęło ponad 50 osób
W zamieszkach w Strefie Gazy zginęło ponad 50 osóbFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Dr Agnieszka Bryc podkreślała, że obie strony konfliktu diametralnie różnie interpretują ostatnie wydarzenia w Strefie Gazy. - Izraelczycy mówią, że stłumiono działania organizacji terrorystycznej tj. Hamasu, którego członkowie planowali przedrzeć się przez granicę z Izraelem, na co wojska izraelskie nie mogły pozwolić - mówiła goszcząca w audycji ekspertka.

- Palestyńczycy z kolei mówią, że faktycznie trwały protesty, ale to strona izraelska jest odpowiedzialna za masakrę ludności cywilnej - dodała pytana przez prowadzącą audycję Agatę Kasprolewicz. - Natomiast świat wstrzymuje oddech i politycy Zachodu nie wiedzą jak do tego podejść. Interpretacja tego co się wydarzyło, zależy więc od tego kto nam je opowiada - mówił pracowniczka naukowa UMK.

Podkreśliła, że mówiąc o zamieszkach w Strefie Gazy trzeba pamiętać o tym, gdzie to się wydarzyło. - To jest Bliski Wschód, to nie jest Europa Zachodnia, tam liczy się język siły, bo tylko on jest zrozumiały przez wszystkich graczy na Bliskim Wchodzie - mówiła Agnieszka Bryc.

- Polityka Izraela jest taka, że na każdą próbę zaatakowania swojego terytorium państwo to odpowiada w sposób asymetryczny, czyli zwielokrotniony, po to by później ci wszyscy, którzy mają postawy antyizraelskie, zastanowili się dobrze, czy opłaca im się takie kroki podejmować - dodała Agnieszka Bryc.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

****

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: dr Agnieszka Bryc, UMK w Toruniu

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 18.14

ms/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znów gorąco w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 17:30
Fatah i Hamas zawarły porozumienie. Oczy wszystkich państw regionu skierowały się w stronę Palestyny. Szczególnie zainteresowane tą sytuacją są Izrael i Egipt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autonomia Palestyńska: jest porozumienie Hamasu i Fatahu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:23
Dwie skłócone palestyńskie frakcje rządzące porozumiały się w Kairze i będą wspólnie budować nowy rząd. Poinformowali o tym przedstawiciele Hamasu, jednej z dwóch partii, które kontrolują tereny palestyńskie. W teorii ma to ułatwić walkę o utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki na granicy Strefy Gazy i Izraela. Są zabici i ranni

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 21:05
Co najmniej 14 zabitych i 750 rannych Palestyńczyków - taki jest najnowszy bilans zamieszek na granicy Strefy Gazy i Izraela. Około 25 tysięcy Palestyńczyków wzięło udział w antyizraelskim marszu i przebywa na terenie rozbitego w piątek miasteczka namiotowego. Protest zorganizował rządzący Gazą radykalny Hamas.
rozwiń zwiń