Ekspert: porozumienie z Iranem jest do uratowania, choć zależy, w jakiej postaci

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 19:30
Europa chce wciąż pracować z Iranem, by zachować porozumienie nuklearne po wycofaniu się z niego USA. O tym, jak może rozwinąć się sytuacja - w rozmowie ze Stevenem Meyerem z Daniel Morgan Graduate School w Waszyngtonie.
Audio
  • Sankcje wobec Iranu, sytuacja na Półwyspie Koreańskim i we Włoszech (Więcej świata/Jedynka)
Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif
Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad ZarifFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Czy porozumienie z Iranem w ogóle można ocalić – Jest taka możliwość, na pewno, pytanie tylko w jakiej formie – ocenił Steven Meyer z Daniel Morgan Graduate School w Waszyngtonie w rozmowie z Magdaleną Skajewską. Główni partnerzy w Europie chcą kontynuować to porozumienie - oznajmił. Ekspert uważa, że przywódcy Niemiec i Francji będą przewodzili w tej kwestii Europejczykom.

Czy Iran będzie nadal wypełniał obowiązki wynikające z tamtych uzgodnień? Na razie Teheran nie wycofuje się z postanowień porozumienia – powiedział rozmówca Magdaleny Skajewskiej i stwierdził, że jednym ze skutków obecnej sytuacji może być pogorszenie relacji krajów UE z administracją USA.

W programie również o problemach z Koreą Północną i o projekcie dokumentu programowego przyszłego rządu, opracowanym przez włoską Ligę i Ruch Pięciu Gwiazd - jest tam mowa jest o potrzebie natychmiastowego zniesienia sankcji wobec Rosji i dyskusji o traktatach UE. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski, Magdalena Skajewska

Materiał: Tomasz Sajewicz

Goście: Piotr Kowalczuk (korespondent Polskiego Radia w Rzymie), Steven Meyer (Daniel Morgan Graduate School w Waszyngtonie)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 18.14

agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"USA Trumpa to nadal światowy policjant. Jednak nastroje w Ameryce się zmieniają i nie wiadomo, co będzie dalej"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 23:59
Najgorsze się nie ziściło. Nie ma tajnych umów z Rosją za plecami Europy Wschodniej. Jednak Amerykanie czują się przeciążeni nadmiarem zadań. To może być zły prognostyk - powiedział portalowi PolskieRadio.pl Ulrich Speck, ekspert Elcano Royal Institute.
rozwiń zwiń