X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier Walii o Brexicie: ważną zmianą byłaby zmiana strategii w sprawie migracji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 19:14
- Rząd powinien skończyć z obsesją deadline'ów. Powinniśmy wyjść wtedy, kiedy wszystko będzie gotowe, a nie wtedy, kiedy zostanie wybrany arbitralny termin - mówił w radiowej Jedynce o Brexicie premier Walii Carwyn Jones.
Audio
  • Premier Walii o Brexicie (Więcej świata/Jedynka)
Premier Walii Carwyn Jones i premier Wielkiej Bryanii Theresa May
Premier Walii Carwyn Jones i premier Wielkiej Bryanii Theresa MayFoto: PAP/DIMITRIS LEGAKIS

Premier Walii, w wywiadzie udzielonym korespondentowi Polskiego Radia Adamowi Dąbrowskiemu, mówił, że jedną z istotnych kwestii, które należy rozwiązać w związku z Brexitem jest strategia migracyjna. 

- Spójrzmy na Norwegię. Byłem tam i przyglądałem się rozwiązaniu Norwegów. To jest sprawiedliwy układ. (...) Jeśli masz pracę powinieneś móc zostać, ale jeśli jej nie masz, musisz sprawić raczej, by miejsca pracy były zarezerwowane dla naszych mieszkańców - tłumaczył Carwyn Jones. Premier stwierdził ponadto, że wprowadzenie wiz po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie jest dobrym rozwiązaniem.

- Trzeba być rozsądnym. Należy ustalić, że wolny przepływ pracowników oznacza, że możesz przyjechać jeśli masz pracę - mówił polityk. Jones stwierdził też, że za wyjściem z UE Wielkiej Brytanii głosowano w największym stopniu w rejonach, gdzie właściwie nie było imigrantów. - To paradoksalna odwrotna korelacja - ocenił, dodając, że po Brexicie należy "skupić się na wolnym przepływie pracowników, a nie na wolnym przepływie ludzi".

Czy zdanie Walii na temat Brexitu jest istotne dla władz w Londynie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. W programie rozmawiano też o upolitycznieniu mundialu w Rosji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Grzegorz Ślubowski

Rozmawiał: Adam Dąbrowski

Goście: Carwyn Jones (premier Walii)

Data emisji: 18.06.2017

Godzina emisji: 18.15

pkur/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Negocjacje o Brexicie: trzecia odsłona rozmów z Unią Europejską

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 11:33
W Brukseli dziś trzecia runda negocjacji w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Poprzednie dwie rundy zakończyły się bez przełomu, potwierdziły rozbieżności w kluczowych kwestiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania i KE różnie o negocjacjach ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 16:01
Nie ma znaczącego postępu w rozmowach na temat wyjścia W. Brytanii z UE - oświadczył w czwartek negocjator KE Michel Barnier po zakończeniu trzeciej rundy negocjacji . Zdaniem brytyjskiego ministra Davida Davisa w niektórych kwestiach osiągnięto pewien postęp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy współdecydują o Brexicie? Są daty konsultacji ws. przyszłych praw obywateli

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 17:04
Brytyjski rząd ogłosił w czwartek daty dwóch spotkań w ramach konsultacji z polską społecznością w Wielkiej Brytanii, które odbędą się w Birmingham i szkockim Edynburgu. Rozmowy obejmą m.in. przyszłe prawa obywateli UE po wyjściu W. Brytanii z Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjski minister ds. Brexitu: bezwarunkowa oferta dla UE

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 21:36
David Davis, brytyjski minister ds. Brexitu, składa Unii "bezwarunkową" ofertę pobrexitowej współpracy w zakresie bezpieczeństwa. Jednocześnie oskarża Komisję Europejską o utrudnianie negocjacji.
rozwiń zwiń