X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: nie ma masowego przekraczania granic. Jest problem polityczny z tymi, którzy już tu są

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 19:56
- W 2017 roku na 728 tys. wniosków o pobyt stały lub czasowy, ponad pół miliona ludzi je dostało. I coś trzeba z nimi teraz zrobić - powiedział gość audycji "Więcej świata" dr Piotr Bodył-Szymala radca prawny i publicysta. 
Audio
  • Sposoby zatrzymania fali migracyjnej do Europy - to jeden z głównych tematów unijnego szczytu w Brukseli (Więcej świata/Jedynka)
Szczyt w Brukseli
Szczyt w BrukseliFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Sposoby zatrzymania fali migracyjnej do Europy są jednym z głównych tematów odbywającego się w Brukselii unijnego szczytu. To spotkanie europejskich przywódców różni się od poprzednich, bo inaczej stawiane są akcenty. Przeważa myślenie Polski i krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Gość Grzegorza Ślubowskiego zwrócił uwagę, że w szerokiej palecie problemów Unii Europejskiej, problem imigracji jest problemem rzeczywiście dużym. - Wiemy, z czym pojechał na szczyt UE nowy premier Włoch Giuseppe Conte, jakie przedstawił pomysły. Mamy kryzys w Hiszpanii, mamy chwiejącą się koalicję w Niemczech w ramach partii chrześcijańskich, siostrzanych. To jest nieprawdopodobne, gdyby ta koalicja po 70. latach miała rozpaść się właśnie ze względu na imigrację - mówił Piotr Bodył Szymala. Dodał, że to wszystko dzieje się "w pewnym kontekście brutalnych liczb". - Z jednej strony 1,6 mln imigrantów w Niemczech, z drugiej zaś strony raptowny spadek nielegalnie przekraczających granicę.

Prowadzący zwrócił uwagę, że jeśli się popatrzy na statystyki, to masowy problem imigracji właściwie nie istnieje. - Istnieje problem polityczny. Nie mamy teraz do czynienia z jakimś masowym przekraczaniem granic, jest za to problem z tymi, którzy już są w UE. Żeby pokazać skalę, w 2015 i 2016 roku zanotowano około 2,3 mln przypadków nielegalnego przekraczania granicy. W 2017 - dokładnie 204 tysiące 700, jak podaje Parlament Europejski w swoim raporcie - powiedział gość audycji. - Za to problem jest z tymi, którzy tu już są. W 2017 na 728 tys. wniosków o pobyt stały lub czasowy, ponad pół miliona ludzi je dostało. I coś trzeba z nimi teraz zrobić - dodał Piotr Bodył-Szymala.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Piotr Bodył-Szymala, radca prawny i publicysta 

Godzina emisji: 18.12

IAR/tjak/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Szymański komentuje miniszczyt UE. "Plan relokacji uchodźców się nie powiedzie"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:53
- Przebieg miniszczytu UE wskazuje, że narzucenie państwom członkowskim Unii przymusowej relokacji uchodźców się nie powiedzie - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Dodał, że obniżanie frekwencji na miniszczycie było w interesie państw przeciwnych relokacji.
rozwiń zwiń