X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: tylko 8 członków NATO w tym Polska wydaje 2 proc. PKB na obronność

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 18:07
- Donald Trump mówi do swoich wyborców. Rozpoczął kampanię prezydencką na rok 2020. Chce przydusić członków NATO do płacenia 2 proc. PKB na obronność. Tylko 8 krajów, w tym Polska się z tego wywiązuje - mówił w radiowej Jedynce Artur Wróblewski amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Czy Donald Trump będzie wywierał presję na NATO? (Jedynka/Więcej Świata)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL

We wrześniu 2014 roku podczas szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Newport zostało podjęte zobowiązanie, że wszystkie kraje członkowskie przez 10 lat do 2024 roku muszą wydawać na obronność 2 proc. PKB. Jedną czwartą z tej kwoty należy przeznaczyć na zakup sprzętu.

Zdaniemie gościa audycji "Więcej Świata" Stany Zjednoczone jako jedyny kraj są w stanie zakończyć trwające konflikty militarne. - To głównie Amerykanie walczyli z ISIS. W 1995 roku wojnę w Bośni i Hercegowinie zakończyli Amerykanie - wyliczał amerykanista. 

Artur Wróblewski podkreślił, że obecnie nie wszyscy wywiązują się z tych zobowiązań. Zdaniem eksperta podczas najbliższego szczytu NATO w Brukseli Donald Trump będzie egzekwował ustalenia z Newport.

- Angela Merkel mówiła, że podniesie do 1,5 proc. PKB wydatki na obronność do roku 2024. 10 lat było, żeby Europejczycy zwiększyli te wydatki.  Niemcy nie chcą podnosić tych wydatków. Pamiętajmy, że największy zarzut padł pod względem Niemiec, że oni być może nie będą mogli dawać swoich żołnierzy do sił szybkiego reagowania NATO – podsumował rozmówca Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono m.in. o wpływie gazociągu Nord Stream 2 na bezpieczeństwo. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego), Aleksandra Gawlikowska-Fyk (ekspert PISM)

Data emisji: 06.07.2018

Godzina emisji: 18.14

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak