X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: partnerami dla prezydenta USA są poszczególne kraje NATO i ich przywódcy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 18:36
- Wydaje się, że większych szkód z tego szczytu nie ma. Szczyt podjął wszystkie te decyzje polityczne i wojskowe, które były przygotowywane. One zostały zatwierdzone bez sprzeciwu. Amerykanie postanowili nie kwestionować deklaracji końcowej – mówił analityk "Polityka Insight" Marek Świerczyński w audycji "Więcej świata" na antenie radiowej Jedynki.
Audio
  • Donald Trump woli rozmawiać z przywódcami poszczególnych państw NATO (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump podczas szczytu NATO
Donald Trump podczas szczytu NATOFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Donald Trump od dawna upomina sojuszników w sprawie wydatków na obronność.   

- To podejście pokazuje, że to nie Unia Europejska jest jego partnerem po tej drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego a poszczególne kraje. Trump nie waha się nazywać po imieniu problemy. Ewidentnie stara się mówić do konkretnych krajów i do konkretnych przywódców - ocenił analityk "Polityka Insight". 

Według gościa audycji "Więcej świata" USA prowadzą kilka odrębnych polityk. 

- Istnieje kilka polityk Stanów Zjednoczonych uprawianych przez różne ośrodki władzy. Na pewno Donald Trump prowadzi tą swoją własną politykę a ja bym ją raczej nazwał retoryką. Osobne zdania, osobne opinie wypowiadane zupełnie innym językiem prezentują przedstawiciele dyplomacji, przedstawiciele wojska - wyjaśniał rozmówca Jedynki. 

Zdaniem Marka Świerczyńskiego szkoda, że decyzje wojskowe zeszły w cień z powodu zachowania prezydenta Stanów Zjednoczonych. Może to, według eksperta, doprowadzić do tego, że część przywódców europejskich może dojść do wniosku, że lepiej budować coś co do czego mamy przekonanie o większej trwałości niż zmienna polityka prezydenta Trumpa. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszy został też temat zaangażowania Stanów Zjednoczonych w rozgrywkę energetyczną w basenie Morza Bałtyckiego i w basenie Morza Czarnego.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Gość: Marek Świerczyński (Polityka Insight)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 18.12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak