X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: spotkanie Trump-Putin nie było do końca normalne

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 19:00
Nie istnieją w dyplomacji rozmowy bez notatek, chyba że chce się przekazać coś nadzwyczajnego – mówił w Jedynce prof. Zbigniew Lewicki. Dr Jacek Bartosiak ocenił, że jeśli USA nie muszą, to nie sięgają po rozmowy z Rosją, by osiągnąć swoje cele polityczne.
Audio
  • Szczyt Putin-Trump w Helsinkach. Więcej świata (Jedynka)
Przywódcy USA i Rosji na konferencji prasowej po szczycie w Helsinkach
Przywódcy USA i Rosji na konferencji prasowej po szczycie w HelsinkachFoto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

W Helsinkach spotkali się przywódcy Rosji i USA. Donald Trump i Władimir Putin rozmawiali w cztery oczy, nie wliczając tłumaczy, następnie miały miejsce rozmowy delegacji obu państw.

- To nie było do końca normalne spotkanie. Rozmowa ”jeden na jeden” była przedłużona o trzy kwadranse. Na tym spotkaniu powinna być osoba, która robi notatki, to odejście od kanonów prowadzenia dyplomatycznych rozmów – ocenił prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie).

Jacek Bartosiak ocenił, że spotkanie może mieć istotne konsekwencje, choć nie musi. Przypomniał jednak, że mieliśmy już w niedawnej historii doświadczenie rozgraniczenia strefy wpływów i niszczenia ładu konstruktywistycznego, opartego na normach, zasadach. W obecnych wydarzeniach widzi sygnał zmnany - początek rozmontowywania świata, który znamy po 1991 roku.

Geostrateg uważa, że jeśli na świecie nie rządzą zasady konstruktywistycznego ładu, to USA potrzebują Rosji do balansowania swojej polityki względem Chin.

Więcej  w audycji.

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), dr Jacek Bartosiak (geostrateg)

Data emisji: 16.07.2018

Godzina emisji: 18.13

agkm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”W interesie Polski są wojska USA na stałe”. Prof. Kruszewski, powstaniec, ma wiele obaw w związku ze szczytem Putin-Trump

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 16:00
Prezydent Rosji Władimir Putin z pewnością będzie domagał się od prezydenta USA wycofania swoich wojsk z regionu – tak komentował szczyt prezydentów USA i Rosji prof. Zbigniew Kruszewski z Uniwersytetu El Paso w Teksasie, powstaniec warszawski, żołnierz Szarych Szeregów i AK, II dywizji gen. Stanisława Maczka i II Korpusu Polskiego we Włoszech w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt w Helsinkach. Przywódcy USA i Rosji mówią o nowym otwarciu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 21:32
Donald Trump oznajmił po rozmowach z Władimirem Putinem, że relacje USA i Rosji były najgorsze z możliwych, ale spotkanie w Helsinkach to zmieniło. Putin uważa szczyt w Helsinkach za sukces. 
rozwiń zwiń