X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Chin rusza na podbój Afryki. Odwiedzi cztery kraje

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 20:03
- Działania chińskie po 1989 roku przypominają działania USA po II wojnie światowej. Inwestycje, pomoc i współpraca - powiedziała w audycji "Więcej świata" prof. Katarzyna Żukrowska o chińskiej polityce międzynarowej w Afryce. 
Audio
  • Po co prezydent Chin jedzie do Afryki? (Jedynka/Więcej świata)
Xi Jinping
Xi JinpingFoto: shutterstock.com

Prezydent Chin wybiera się do Afryki, aby umocnić na tym kontynencie pozycję swojego kraju. Podczas swojej podróży Xi Jinping odwiedzi cztery kraje: Senegal, Rwandę, RPA i Mauritius. 

- Chińczycy mają zasadnicze cele: żeby te kraje się rozwijały, były dla nich rynkiem zbytu i były poddostawcami różnych uruchamianych tam produkcji - powiedziała prof. Katarzyna Żukrowska. Jak wyjaśniła, podobnie jak w samych Chinach, na początek inwestuje się w infrastrukturę, bo to budowa miast - co potwierdzają też powiązane z ONZ organizacje - gwarantuje rozwój i miejsca pracy. - Tam wszędzie jest polityka przemysłowa, ale miasta nie będą funkcjonować dobrze, jeśli nie będą połączone - dodała Żukrowska. 

Ekspertka wskazała, że Chiny są atrakcyjnym inwestorem, ponieważ mają duże możliwości, a ich pomoc jest bezwarunkowa. - Działania chińskie po 89 r. przypominają działania USA po II wojnie światowej. Inwestycje, pomoc i współpraca z tymi gospodarkami - oceniła Katarzyna Żukrowska. - Amerykanie też nie żądali nic w zamian na początku - dodała. 

Dlaczego akurat te afrykańskie kraje wybrał za cel wizyty Xi Jinping? Jak Afryka wpisuje się w inicjatywę pasa i szlaku? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o chińskiej ekspansji. 

W audycji poruszono też temat procesu dziennikarzy Reutersa zatrzymanych w Birmie i oskarżonych o posiadanie tajnych materiałów należących do armii oraz skomentowano zbliżające się w Brazylii wybory prezydenckie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Gość: Katarzyna Żukrowska (SGH), Agata Błoch (Fundacja Terra Brasilis)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 18.13

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiny chcą być nowymi Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 08:00
– Na początku tego roku na Forum Ekonomicznym w Davos prezydent Chin powiedział, że jego państwo broni wolnego handlu i jest za globalizacją – mówił Rafał Tomański, korespondent PAP w Azji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna handlowa między USA a Chinami. Kto wygra w tym sporze?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 14:43
Stany Zjednoczone nałożyły cła na chińskie produkty o wartości 34 mld dolarów. Pekin "odwdzięczył" się tym samym. Prezydent Xi Jinping ocenił sytuację krótko: to wojna handlowa. Gość audycji "W samo południe" Mariusz Dąbrowski, znawca Azji z Uniwersytetu w Białymstoku tłumaczył, do czego może doprowadzić gospodarczy konflikt gigantów.
rozwiń zwiń