X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci o spotkaniu Trump-Putin: wciąż nie znamy realnych rezultatów szczytu. Są tylko spekulacje

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 19:27
- Na skalę spotkania rezultaty takie namacalne, rzeczywiste są dosyć skromne - podkreślił Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute (WEI). - To spotkanie było próbą uporządkowania faktów i niczym więcej - ocenił z kolei dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW). 
Audio
  • Eksperci: o rezultatach spotkania Trump-Putin wciąż niewiele wiadomo (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump i Władimir Puitin
Donald Trump i Władimir PuitinFoto: PAP/Newscom/David Silpa/UPI

Andrzej Talega zauważył, że o spotkaniu Trump-Putin wciąż pojawiają się jedynie spekulacje. - To, co słyszymy, to są tematy rozmów, które były tam prawdopodobnie prowadzone. Trzeba powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic na temat tego, co się działo między Trumpem a Putinem -zaznaczył ekspert WEI.

Ekspert Warsaw Enterprise Institute podkreślił, że "wielkiej polityki" nie robi się tak, że prezydenci spotykają się jednego dnia i od razu zawierają porozumienie. – Są to miesiące a niekiedy i lata przygotowań. Nawiążę do klasyki gatunku, a więc porozumienia chińsko-amerykańskiego. To było 10 lat rozmów, przygotowań zanim nastąpiło odwrócenie sojuszy - wymieniał Talega. 

Dr Adam Eberhardt zauważył podstawową zmianę w amerykańskiej polityce zagranicznej w porównaniu do prezydentury Baracka Obamy. - Amerykański prezydent myśli nie w kategoriach realnych, twardych zysków, ale wewnątrzpolitycznych korzyści. Chce stworzenia własnego wizerunku, jako skutecznego lidera, który przez jedno spotkanie czy to z Kimem czy też z Putinem jest w stanie odwrócić negatywne trendy dla Stanów Zjednoczonych.

Zdaniem szefa Ośrodka Studiów Wschodnich kluczowym wyzwaniem dla polityki Waszyngtonu jest dzisiaj polityka wobec Chin. - Amerykańscy prezydenci, już poprzedni Barack Obama, teraz Donald Trump stoją przed wyzwaniem, jakim jest rosnąca chińska potęga nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także kontroli nad szlakami transportowymi, coraz większej obecności na różnych kontynentach. Obama próbował osłabiać Chiny poprzez tworzenie koalicji, porozumienie z państwami Azji Wschodniej. Trump myśli w kategoriach działań jednostronnych - wyjaśnił Eberhardt. 

W programie obaj eksperci odnieśli się też do pozycji USA i Rosji po szczycie w Helsinkach. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Andrzej Talaga (WEI), dr Adam Eberhardt (OSW)

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 18.12

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak