X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef PISM o relacjach Polska-USA: pilnujmy swoich interesów

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 19:42
- Jeden z podstawowych zarzutów wobec Donalda Trumpa polega na tym, że świat stracił pewność co do tego za czym Ameryka może się opowiedzieć, w którym kierunku i w jakim celu zmierza jej polityka - powiedział na antenie Jedynki Sławomir Dębski.
Audio
  • Szef PISM o prezydenturze Donalda Trumpa (Jedynka/Więcej świata)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Prezes Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych jest autorem opublikowanego w "Polskim Przeglądzie Dyplomatycznym" artykułu "Polska w epoce szalnego króla", w którym mówi o zmianach w polityce USA pod rządami obecnego prezydenta.

Wielu obserwatorów zauważa, że polityka Donalda Trumpa charakteryzuje się tym, że dotychczasowy ład, oparty o istnienie organizacji międzynarodowych i zachodnich wartości, zamienił się w świat "koncertu mocarstw". Sławomir Dębski podkreśla, że w Stanach Zjednoczonych coraz więcej ekspertów i analityków, nawet ideologicznie bliskich Partii Republikańskiej krytykuje działania prezydenta USA. Przytacza opinie, wedle których obecny kierunek amerykańskiej polityki zrywa z "fundamentem siły Stanów Zjednoczonych", którym jest "atrakcyjność modelu ustrojowego czy proponowanej wizji świata".

Zdaniem szefa PISM zaatlantyckie mocarstwo przestało być przewidywalne. - Teraz żyjemy w czasach, w których, ze względu na specyficzne podejście prezydenta Stanów Zjednoczonych do prowadzenia polityki amerykańskiej, nie możemy być pewni za czym Stany Zjednoczone ostatecznie się opowiedzą.

W rozmowie pojawił się też temat przyszłości sojuszu Polski i USA. - Polska powinna pilnować własnych interesów. Naszym interesem jest, aby obecność polityczna, wojskowa i gospodarcza Stanów Zjednoczonych w Europie była jak najsilniejsza - powiedział gość Grzegorza Ślubowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono też o protestach przeciw reformie emerytalnej w Rosji oraz wyborach prezydenckich w Mali.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Gość: Sławomir Dębski (prezes Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Adrian Bąk (reporter Polskiego Radia)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 18.12

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosjanie protestują przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Ustawa została przyjęta w pierwszym czytaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 13:40
Przyjęty przez Dumę Państwową projekt ustawy zakłada podwyższenie wieku emerytalnego z 55 do 63 lat dla kobiet i z 60 do 65 dla mężczyzn. Przeważająca większość Rosjan sprzeciwia się tej decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o spotkaniu Trump-Putin: wciąż nie znamy realnych rezultatów szczytu. Są tylko spekulacje

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 19:27
- Na skalę spotkania rezultaty takie namacalne, rzeczywiste są dosyć skromne - podkreślił Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute (WEI). - To spotkanie było próbą uporządkowania faktów i niczym więcej - ocenił z kolei dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW). 
rozwiń zwiń