X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ambasador Indii: naszym wielkim osiągnięciem jest demokracja

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 19:00
- Jednym z naszych najważniejszych osiągnięć było stworzenie dynamicznej i żywej demokracji, włączającej członków społeczeństwa w proces demokratyczny - powiedział Tsewang Namgyal o dorobku niepodległych Indii. Dziś przypada 71. rocznica uzyskania niepodległości przez ten kraj.
Audio
  • Ambasador Indii w Polsce: wierzymy w procesy demokratyczne (Jedynka/Więcej świata)
Zdjęcie zrobione podczas celebracji indyjskiego święta niepodległości w mieście Bengaluru
Zdjęcie zrobione podczas celebracji indyjskiego święta niepodległości w mieście BengaluruFoto: PAP/EPA/JAGADEESH NV

Na przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości Indii Narendra Modi zapowiadał szybki rozwój kraju, który miałby się objawić rozwojem programu kosmicznego i wysłaniu swojego astronauty w przestrzeń kosmiczną do 2022. Święto azjatyckiego państwa przypada co roku 15 sierpnia, czyli w rocznicę uzyskania przez Indie niepodległości od Wielkiej Brytanii. Z okazji tegorocznych obchodów gościem Jedynki był ambasador tego kraju w Polsce pan Tsewang Namgyal.

Dyplomata mówił o tym, co udało się osiągnąć niepodległym Indiom. Oprócz demokracji podkreślił rolę samowystarczalności w produkcji zbożowej i postępu technologicznego i gospodarczego. - W okresie ostatnich dwóch dekad indyjska gospodarka należała do najszybciej rozwijających się gospodarek świata - powiedział.

Ambasador podkreślił, że wielokulturowość, wieloetniczność i wielojęzyczność wpływają na wyjątkowość jego ojczyzny. - To właśnie "jedność w różnorodności" jest podstawą piękna Indii - powiedział. Tsewang Namgyal zaznaczał też rolę, jaką w tym kraju pełni konstytucja, która zapewnia wszystkim obywatelom gwarancję ochrony ich kultury, religii i języka.

Z ambasadorem Indii w Polsce rozmawiał Krzysztof Renik

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa była również o tym, że Iran wykluczył wojnę ze Stanami Zjednoczonymi oraz o pomocy polskich sióstr zakonnych na Ukrainie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Gość: Tsewang Namgyal (ambasador Indii w Polsce), dr Łukasz Fyderek (Uniwersytet Jagielloński), Piotr Pogorzelski (wieloletni korespondent Polskiego Radia na Ukrainie)

Data emisji: 15.08.2018

Godzina emisji: 18.13

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bojowe zapowiedzi liderów Iranu i USA. Czy za słowami pójdą czyny?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:36
- Irańczycy mają paranoję, ale ta paranoja jest częściowo uzasadniona - powiedział w audycji "Więcej świata" dr Marcin Piotrowski o ostatniej gorącej wymianie pogróżek między Iranem i USA. 
rozwiń zwiń