X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trumpowi grozi impeachment? "Kij ma dwa końce"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 20:00
- Według jednej z analiz to republikanie częściej mówią o impeachmencie. Niewykluczone, że będą wykorzystywali strach przed usunięciem prezydenta jako narzędzie mobilizacji wyborców – powiedział Łukasz Pawłowski z magazynu "Kultura liberalna".
Audio
  • Problemy prezydenta USA, kryzys w australijskim rządzie, gangi w Meksyku (Więcej świata/Jedynka)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

- Czy mówienie o impeachmencie służy demokratom? Wydaje się, że głosy o impeachmencie to świetny prezent dla demokratów. Działa to jednak również w drugą stronę – mówił w Jedynce Łukasz Pawłowski z magazynu ”Kultura liberalna”.

- Republikanie mogą mówić "Idźcie na wybory, bo demokraci zabiorą nam prezydenta, wprowadzą swojego człowieka do Sądu Najwyższego, zaczną odkręcać cięcia podatkowe – dodał.

Jak zaznaczył gość audycji "Więcej świata", jeśli demokraci wygraliby, odzyskaliby kontrolę nad Kongresem, wtedy trudno byłoby im wytłumaczyć wyborcom, dlaczego nie starają się o impeachment.

Zdaniem gościa Jedynki rynki nie zareagowałyby tak gwałtownie na impeachment, jak wieszczy prezydent Trump.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w wywiadzie dla stacji Fox News, że usunięcie go ze stanowiska spowodowałoby załamanie rynków. Głosy o możliwości rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec prezydenta podnoszą się w związku z zeznaniami Michaela Cohena. Były osobisty prawnik Donalda Trumpa przyznał się do oszustw finansowych, ale i obciążył prezydenta swoimi zeznaniami.

Jakie konsekwencje mogą one mieć dla prezydenta? O tym w nagraniu audycji. Mowa była również o wyroku dla innego byłego współpracownika Donalda Trumpa, Paula Manaforta. Uznano go winnym przestępstw podatkowych i ukrywania pieniędzy za granicą.

W programie wyemitowano też materiał o kryzysie politycznym w Australii i jego możliwych konsekwencjach. Z kolei o problemach z gangami w Meksyku opowiadał Maciej Okraszewski z portalu "Dział Zagraniczny". Meksyk notuje najwyższą liczbę zabójstw wielu lat. Jakie są tego przyczyny? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Goście: Łukasz Pawłowski (magazyn "Kultura Liberalna"), Maciej Okraszewski (portal "Dział Zagraniczny", działzagraniczny.pl)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 18.13

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak