X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstanie sojusz europejskich populistów? "Bardzo wiele różnic" między ugrupowaniami

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 18:59
- Każde z tych ugrupowań powtarza hasło "America First", tylko dostosowane do swojego kraju, czyli "przede wszystkim Włochy", "przede wszystkim Węgry", "przede wszystkim Francja" i tak dalej. Tego rodzaju twierdzenia są z pozoru podobne, ale siłą rzeczy skazują te kraje na konflikt - powiedział Łukasz Pawłowski. Dziennikarz tygodnika "Kultura liberalna" mówił o potencjalnym sojuszu europejskich populistów.
Audio
  • Łukasz Pawłowski: obawiam się, że kraje "Europy ojczyzn" byłyby skazane na konflikt (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: hpgruesen / Pixabay.com

Były doradca Donalda Trumpa Steve Bannon odwiedził państwa europejskie, gdzie spotkał się z politykami należącymi do ugrupowań określanych jako populistyczne. Krytyczne wobec Unii Europejskiej prawicowe ugrupowania na Starym Kontynencie miałyby być zgromadzone w ramach planowanej fundacji.

Łukasz Pawłowski przyznaje, że "wiele partii łączy niechęć do obecnego układu politycznego", ale "nie wie co więcej je łączy". - Najlepszym przykładem jest tu napięcie na linii Włochy - Węgry. Włochy chcą, by Unia rozdysponowała migrantów bardziej solidarnie, a kamieniem węgielnym polityki Viktora Orbana jest opór wobec takiej decyzji - powiedział dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była także mowa o roli Iranu na Bliskim Wschodzie i kandydacie do amerykańskiego Sądu Najwyższego, który jest oskarżany o molestowanie seksualne.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Łukasz Pawłowski ("Kultura liberalna"), Dr Agnieszka Bryc (UMK w Toruniu), Adrian Bąk (Polskie Radio)

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 18.14

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Szwecji będą sukcesem skrajnej prawicy?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 17:07
- Duża siłą Szwedzkich Demokratów jest to, że przesunęli debatę w stronę dyskusji o tym co zrobić, żeby ratować Szwecję, podczas gdy jeśli spojrzemy na rosnący eksport i bardzo silny przemysł to o "ratowaniu" nie może być tutaj mowy - powiedziała na antenie Jedynki Katarzyna Molęda, była Konsul RP w Sztokholmie. Skrajnie prawicowa szwedzka partia SD liczy na dobry wynik w nadchodzących wyborach parlamentarnych w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Balcer: Erdogan prowadzi politykę populistyczną opartą na rozdawnictwie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 19:11
- Turcja ma strukturalne problemy ekonomiczne i duży deficyt na rachunkach bieżących. Coraz niższy jest poziom oszczędności w stosunku do PKB - mówił w radiowej Jedynce dr Adam Balcer z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanista: USA nie oddadzą relacji transatlantyckich

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:10
Czy tzw. flanka wschodnia jest ważna dla USA? Fakty nigdy nie świadczyły o tym, że USA odwracają się od tego obszaru – mówił Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń