X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy możemy czuć się bezpiecznie? Debata "Polska w niestabilnym świecie"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 19:18
- Nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii świata takiej wojny handlowej, jaka toczy się między Stanami Zjednoczonymi a Chinami - powiedział Jacek Bartosiak podczas debaty "Polska w niestabilnym świecie". Dyskusja odbyła się w siedzibie Polskiego Radia.
Audio
  • Debata "Polska w niestabilnym świecie" na antenach Polskiego Radia
Debata Polska w niestabilnym świecie
Debata "Polska w niestabilnym świecie"Foto: Polskie Radio
Obejrzyj
2018_09_26_PolskaWNiestabilnymSwiecie.mp4

Zdaniem Sławomira Dębskiego "system międzynarodowy zawsze był dynamiczny". Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych zauważył, że USA dwukrotnie, podczas I i II wojny światowej, interweniowały w Europie. - Stany Zjednoczone stwierdziły, że nie mogą wycofywać się z bezpieczeństwa kontynentu, a szerzej globalnego, muszą go ustabilizować poprzez tworzenie instytucji w oparciu na prawie międzynarodowym i interweniować stale - powiedział i zaznaczył, że obecnie "Amerykanie chcą ponosić mniejsze koszty utrzymywania tego systemu".

Według Jacka Bartosiaka celem Stanów Zjednoczonych jest zmiana "niekorzystnych tendencji" i powrót do sytuacji, w której kraj ten był "gwarantem ładu światowego". Jak mówi analityk, jednym z celów administracji Donalda Trumpa jest "spowodowanie, by Chiny zmieniły swój model gospodarczy". - Wydaje się, że obie strony mają wrażenie, że wygrywają, a Europa jest trochę więźniem tej sytuacji - powiedział.

Profesor Marek Cichocki mówiąc o dzisiejszej sytuacji międzynarodowej odniósł się do analogii między Unią Europejską i upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Jego zdaniem pojawiła się ona "przede wszystkim za sprawą kryzysu migracyjnego" i jest "pod pewnym względem istotna", ponieważ "każe przyjąć założenie, że duże systemy rządzenia mogą się rozpaść". - Ludzie w naszej części Europy mają dużo większe zrozumienie dla takiej możliwości, ponieważ takich rozpadów systemów rządzenia doświadczali dużo częściej - powiedział wykładowca Collegium Civitas.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej debaty.

***

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Sławomir Dębski (Dyrektor Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych), prof. Marek Cichocki (Collegium Civitas), dr Jacek Bartosiak (Potomac Foundation)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 18.05

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak