Ekspert: tematy związane z Rosją dominowały na spotkaniu państw NATO w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 19:19
- Spotkanie ministrów NATO było zdominowane przez tematy rosyjskie. To nie przypadek - powiedział w radiowej Jedynce Rafał Lesiecki z portalu defence24. 
Audio
  • Ekspert: spotkanie ministrów NATO były zdominowane przez tematy rosyjskie (Jedynka/Więcej świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nato.int

Unia Europejska i NATO oceniają, że Rosja prowadzi na całym świecie kampanie ataków w sieci. Rząd w Berlinie oświadczył, że za cyberatakami niemal na pewno stoi rosyjski wywiad wojskowy GRU. Z kolei kilka dni temu w Brukseli odbyło się spotkanie państw NATO.

- Spotkanie ministrów NATO były zdominowane przez dwa tematy związane z Rosją, czyli łamanie przez nich traktatu INF (układ o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu) oraz rosyjskie ataki na organizacje przeciwko broni chemicznej. To nie przypadek. Amerykanie, Brytyjczycy, Holendrzy, a także Dania i Estonia użyczą NATO swoich zdolności do cyberobrony - powiedział gość audycji.

Na spotkaniu poruszono także temat wydatków na obronność. - To najważniejszy temat dla USA. Donald Trump w lipcu bardzo ostro potraktował sojuszników, z kolei ostatnio sekretarz obrony USA Jim Mattis potraktował ich znacznie łagodniej. Amerykanie postanowili zagrać w dobrego i złego policjanta - stwierdził Rafał Lesiecki.

W audycji również o przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla oraz politycznych problemach prezydenta Francji Emmanuela Macrona (gość Jarosław Kuisz, Kultura Liberalna). 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Michał Żakowski

Goście: Rafał Lesiecki (defence24), Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna)

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 18.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak