X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: mamy początek końca politycznej kariery kanclerz Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:32
- Rozpoczął się nie koniec politycznej kariery Angeli Merkel, ale początek końca. To oznacza, że niemiecka scena polityczna bardzo ciekawie się destabilizuje – mówił w radiowej Jedynce podczas audycji "Więcej świata" Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny tygodnika "Nowa Konfederacja".
Audio
  • Bartłomiej Radziejewski o sytuacji politycznej w Niemczech (Więcej świata/Jedynka)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/OMER MESSINGER

W niedzielę odbyły się wybory regionalne w Hesji. Wygrały je partie CDU i SPD, ale obie straciły 11 punktów procentowych w porównaniu z wynikami sprzed pięciu lat. Taki wynik chadeków zdecydowanie osłabi pozycję kanclerz Angeli Merkel w rządzie i w CDU, która już zapowiedziała, że zrezygnuje z szefostwa w tym ugrupowaniu.

- To nie koniec, ale początek końca politycznej kariery Angeli Merkel. Tym samym niemiecka scena polityczna, znana raczej ze stabilności, bardzo ciekawie się destabilizuje. Proces ten jest efektem niezadowolenia klas ludowej i średniej z tego, co się dzieje w związku z imigrantami. Na tym urosło poparcie dla AfD, która to partia jawi się jako niepokojąca siła, bo z jednej strony faszyzująca, a z drugiej mocno narodowa i prorosyjska – mówił Bartłomiej Radziejewski.

Drugim gościem audycji był dr Jarosław Kuisz, redaktor naczelny polityczno-kulturalnego tygodnika internetowego "Kultura Liberalna". Autor książki "Koniec pokoleń podległości", w której pisze m.in. o tym, że Polacy imitują pewien model funkcjonowania charakterystyczny dla czasów poprzedniego ustroju i robią to podświadomie, przybliżał tę kwestię. Mówił także o zachłyśnięciu się kulturą Zachodu i dotarciu do kresu tego zjawiska, co starał się w książce pokazać.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Bartłomiej Radziejewski (redaktor naczelny tygodnika "Nowa Konfederacja"), dr Jarosław Kuisz (redaktor naczelny polityczno-kulturalnego tygodnika internetowego "Kultura Liberalna")

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 18.13

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak