X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Wielka Brytania jest podzielona tożsamościowo, wiekowo i przestrzennie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 18:42
- To jest spór, który idzie "w poprzek" głównych sił politycznych Wielkiej Brytanii. A to oczywiście jest doskonale widoczne i widziane w Europe, która to czasami bezlitośnie wykorzystuje - powiedział na antenie Jedynki prof. Wawrzyniec Konarski. Mówił on wewnętrznej sytuacji w Zjednoczonym Królestwie wokół Brexitu.
Audio
  • Prof. Wawrzyniec Konarski: spór o Brexit idzie "w poprzek" głównych sił politycznych (Więcej świata/Jedynka)
Theresa May
Theresa MayFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Przywódcy dwudziestu siedmiu krajów Wspólnoty zgodzili się na warunki rozstania Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską. Przed premier Wielkiej Brytanii stoi teraz zadanie przekonania do układu posłów podczas głosowania, do którego ma dojść mniej więcej za dwa tygodnie w brytyjskim parlamencie. Theresa May powiedziała posłom, że dla jej porozumienia nie ma alternatywy.

Prof. Wawrzyniec Konarski pytany, czy 29 marca 2019 roku Wielka Brytania opuści UE odpowiedział, że "z tego co jest przekazywane przez media i co jest efektem działań pani premier May i europejskich partnerów, tak ma się stać". - W międzyczasie będą prawdopodobnie się toczyły gwałtowne debaty na temat tego, jak tożsamościowo ma wyjść z tego Wielka Brytania później - powiedział.

Według wykładowcy uczelni Vistula Brexit "będzie zmuszał Brytyjczyków, żeby się określić kim oni są". - Wielka Brytania jest dzisiaj podzielona tożsamościowo i wiekowo, ale i przestrzennie - zaznaczył Wawrzyniec Konarski. Podkreślił, że "duże miasta z kapitałem, z firmami, które tam są generalnie za tym, żeby te więzi utrzymać", odmiennie niż brytyjska prowincja.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której będzie też mowa o polskiej pomocy w Kurdystanie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: prof. Wawrzyniec Konarski (Grupa Uczelni Vistula), Michał Żakowski (Polskie Radio)

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 18.14

msze, IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak