X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: na razie żadna z partii w Wielkiej Brytanii nie "wygrała" Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 19:13
- Na dzień dzisiejszy zwycięzców nie ma. Zarówno premier May, jak i Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy, stoją przed tym samym problemem: ich partie są podzielone w kwestii pozostania czy wyjścia z Unii Europejskiej. To samo dotyczy brytyjskiego społeczeństwa - mówił na antenie Jedynki dr Krzysztof Winkler.
Audio
  • Dr Krzysztof Winkler: gdyby odbyło się kolejne referendum ws. Brexitu wcale nie jest powiedziane, że wyniki byłyby inne (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lazyllama/shutterstock

Premier Wielkiej Brytanii odwołała kluczowe głosowanie zatwierdzające Brexit. Zaplanowane było na wtorek (11.12), ale premier ogłosiła w parlamencie, że chce, by odbyło się później. Powodem jest prawdopodobna porażka w głosowaniu i odrzucenie wynegocjowanej przez nią umowy z Brukselą w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

Jak mówił dr Krzysztof Winkler, "wstępne podliczenia wskazywały, że to (głosowanie) byłoby bardzo dużą porażką premier Theresy May i jej gabinetu, wobec tego nie dziwi, że się z tego wycofała". Badacz grupy Britannia zaznaczył, że umowa dotycząca Brexitu jest w opinii wielu zwolenników wyjścia z UE jest niekorzystna. -  Co najciekawsze uważają tak również zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii, którzy, skądinąd całkiem słusznie, wskazują, że byłaby to sytuacja gorsza od tego co Brytania ma w tej chwili - powiedział.

Wciąż pojawiają się spekulacje o ponownym referendum ws. Brexitu. Dr Krzysztof Winkler zaznaczył jednak, że "problem polega na tym, że nastroje społeczne się nie zmieniają". - Liczba tych co są za albo przeciwko wyjściu z Unii Europejskiej jest mniej więcej stała - powiedział. Dodał, że "to nie jest tak, że ludzie nagle zmienią zdanie" i jeśli byłoby kolejne referendum "to prawdopodobnie będą głosować bardzo podobnie, więc nie jest przesądzone, czy wygrałaby strona, która jest za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której wspominano radziecką dysydentkę Ludmiłę Aleksiejewą, a także mówiono ONZ-owskim pakcie ws. migracji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Gość: dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza Britannia na Uniwersytecie Warszawskim), Anastazja Siergiejewa (Stowarzyszenie Za Wolną Rosję), Adrian Bąk (Polskie Radio)

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 18.14

msze, IAR/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Europejska nie zamierza renegocjować z Londynem porozumienia ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:15
Komisja Europejska przyjęła do wiadomości wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości o tym, że Wielka Brytania może sama zatrzymać Brexit. Rzeczniczka Komisji Mina Andreeva dodała, że nie zmienia to niczego w dotychczasowym stanowisku Brukseli i 27-mki, także jeśli chodzi o umowę brexitową, która wzbudza sprzeciw w Wielkiej Brytanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Theresa May odwołała zaplanowane na wtorek głosowanie zatwierdzające Brexit

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 18:46
Theresa May odwołała kluczowe głosowanie zatwierdzające Brexit. Zaplanowane było ono na wtorek, ale premier dzień przed tym terminem ogłosiła w parlamencie, że chce, by odbyło się później. Powodem jest widmo dotkliwej porażki i odrzucenie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w proponowanej przez Theresę May wersji.
rozwiń zwiń