X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: wynik wyborów w Armenii potwierdził zwycięstwo "aksamitnej rewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 19:49
- Wynik wyborów w Armenii jest zaskakujący. Pokazuje, jaka była frustracja wśród ormiańskiego społeczeństwa, bo ostatnia dekada w tym kraju upłynęła pod znakiem marazmu i stagnacji – powiedział w audycji "Więcej świata" dr Konrad Zasztowt z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Dr Konrad Zasztowt podsumowuje wybory parlamentarne w Armenii (Więcej świata/Jedynka)
Przedterminowe wybory parlamentarne w Armenii
Przedterminowe wybory parlamentarne w ArmeniiFoto: PAP/EPA/VAHRAM BAGHDASARYAN

W niedzielę odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne. Zdecydowanie wygrała partia Nikoła Paszynina "Mój Krok", która zdobyła ponad 70 proc. głosów. Dotychczasowa partia władzy, związana z byłym prezydentem Serżem Sarkisjanem, nie zdobyła zaś ani jednego mandatu. Do wyborów doprowadził Paszynin, który w tym celu specjalnie po "aksamitnej rewolucji" jako premier podał się do dymisji.

- Wynik wyborów jest potwierdzeniem zwycięstwa tej rewolucji. Dlatego, że Paszynin wprawdzie był szefem rządu, ale większość w parlamencie nadal utrzymywała Republikańska Partia Armenii. Ale wynik wyborów jest jednocześnie zaskakujący. Pokazuje, jaka była frustracja wśród ormiańskiego społeczeństwa, bo ostatnia dekada w tym kraju upłynęła pod znakiem marazmu i stagnacji – powiedział dr Konrad Zasztowt.

Jak dodał, Ormianie nienawidzili Sarkisjana, który w 2008 r. wygrał wybory prezydenckie, ale opuścił urząd w związku z falą protestów, jednak jego ugrupowanie zwyciężało fałszując wyniki głosowań. – Dlatego to przebudzenie ormiańskiego społeczeństwa nie pojawiło się nagle, choć jest ono po części dziełem Nikoła Paszynina, bardzo charyzmatycznego polityka. Teraz jednak ma on wielki kłopot, bo sytuacja gospodarcza Armenii jest bardzo zła. Potęguje ją m.in. konflikt z Turcją. Granica z tym państwem jest zamknięta i dopóki nie zostanie otwarta, trudno o poprawę ormiańskiej gospodarki. Mimo to Paszynian mówił, że chciałby doprowadzić do normalizacji sytuacji stosunków z Turcją, ale czy mu się uda? Nie wiem – stwierdził dr Konrad Zasztowt.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Gościł w niej także dziennikarz Polskiego Radia Dariusz Rosiak, autor książki "Oblicza Wielkiej Brytanii", który mówił o przyczynach Brexitu w Wielkiej Brytanii.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: dr Konrad Zasztowt (Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego), Dariusz Rosiak (Polskie Radio)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 18.12

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak