X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert PISM: Theresa May musiała mocno zapracować na zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 18:56
- Theresa May wygrała głosowanie ogromnym politycznym wysiłkiem. Kosztowało ją to wiele obietnic - powiedział w audycji "Więcej świata" dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).
Audio
  • Przemysław Biskup: zwycięstwo brytyjskiej premier połowiczne (Więcej świata/Jedynka)
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May
Premier Wielkiej Brytanii Theresa MayFoto: shutterstock/Frederic Legrand - COMEO

Ekspert przypomniał, że w przypadku Brexitu Wielka Brytania nadal pozostanie w unii celnej. - Rynek brytyjski zostanie mocno podporządkowany zasadom unijnym bez możliwości wpływu na ich powstawanie. Jednocześnie umowa przewiduje, że w przypadku rozluźnienia tych więzi zostanie wprowadzona granica celna między Irlandią Północną a pozostałą częścią Wielkiej Brytanii - zauważył Przemysław Biskup.

Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że premier Wielkiej Brytanii zabiegając o poparcie członków Partii Konserwatywnej złożyła wiele obietnic. - Theresa May zobowiązała się m.in. do tego, że przed następnymi wyborami parlamentarnymi zrezygnuje z przywództwa w partii. Obiecała też przywieźć z Brukseli rewizję tzw. backstopu, czyli mechanizmu ochronnego przed przywróceniem twardej granicy między Irlandią Północną a Irlandią - wskazał wyjaśnił ekspert PISM.

W audycji również rozmowa z Wojciechem Przybylskim z Visegrad Insight o przyjętej przez węgierski parlament nowelizacji kodeksu pracy i protestach na ulicach Budapesztu oraz felieton Adriana Bąka na temat przyznania Ołehowi Sencowowi nagrody "Za wolność myśli".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Wojciech Przybylski (Visegrad Insight) 

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 18.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: na razie żadna z partii w Wielkiej Brytanii nie "wygrała" Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 19:13
- Na dzień dzisiejszy zwycięzców nie ma. Zarówno premier May, jak i Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy, stoją przed tym samym problemem: ich partie są podzielone w kwestii pozostania czy wyjścia z Unii Europejskiej. To samo dotyczy brytyjskiego społeczeństwa - mówił na antenie Jedynki dr Krzysztof Winkler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: wynik wyborów w Armenii potwierdził zwycięstwo "aksamitnej rewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 19:49
- Wynik wyborów w Armenii jest zaskakujący. Pokazuje, jaka była frustracja wśród ormiańskiego społeczeństwa, bo ostatnia dekada w tym kraju upłynęła pod znakiem marazmu i stagnacji – powiedział w audycji "Więcej świata" dr Konrad Zasztowt z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: protesty we Francji wynikiem nakładających się na siebie napięć

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:55
- Mamy do czynienia z ruchem, przy którym Kukiz’15 czy Ruch Pięciu Gwiazd, to formacje wysoce zorganizowane. "Żółte kamizelki" nie mają i nie chcą mieć liderów - mówił w audycji "Więcej świata" Jarosław Kuisz, redaktor naczelny "Kultury Liberalnej".
rozwiń zwiń