X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Stachyra: Polska poprzez pomoc rozwojową pokazuje, że jest godna zaufania

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:59
- Czasem spotykamy się z pytaniami, czy rzeczywiście Polska jest na tyle rozwiniętym i bogatym krajem, że powinna się swoimi zasobami dzielić. Ja jestem przekonana, że rzeczywiście tak jest - mówiła o polskiej pomocy rozwojowej Joanna Stachyra z Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ. 
Audio
  • Joanna Stachyra: polska pomoc rozwojowa pomaga budować naszą pozycję (Więcej świata/Jedynka)
Pomoc dostarczana przez Polskę na Ukrainę
Pomoc dostarczana przez Polskę na UkrainęFoto: Polska Pomoc / Youtube

Polska udziela pomocy rozwojowej w wielu krajach, także poza Europą. Według Joanny Stachyry "nam pomagano 30 lat temu i zrobiliśmy ogromny krok do przodu". Zaznaczyła, że dla Polski przyszedł czas "dzielenia się wiedzą, dzielenia się tym, co nam, Polakom się udało, z tymi, którzy są na wcześniejszym poziomie rozwoju swoich społeczności".

Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ zaznaczyła również, że obowiązek pomocy wynika z członkostwa w ramach organizacji międzynarodowych. - Dzięki temu budujemy naszą pozycję w tych organizacjach. Pokazujemy, że jesteśmy krajem godnym zaufania, który ma pewną wiedzę, know-how i jest gotowy, aby do innych z tą wiedzą przychodzić - mówiła.

Jak wygląda polska pomoc rozwojowa? Joanna Stachyra wymienia przykład mobilnych klinik, jeden z polskich projektów pomocy, który funkcjonuje w Libanie. Projekt zakłada, aby ambulanse, które docierają do odległych miejsc, pomagały uchodźcom i mieszkańcom, którzy mają utrudniony dostęp do pomocy zdrowotnej. - Innym przykładem jest pomoc polskich strażaków na Ukrainie, w Gruzji i Kenii, którzy stali się świetnym polskim towarem eksportowym - powiedziała. 

Więcej w całej audycji, w której była jeszcze mowa o głosowaniu w sprawie Brexitu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Adrian Bąk (Polskie Radio), Joanna Stachyra (Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ), Dariusz Rosiak (Polskie Radio)

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 18.14

/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: na razie żadna z partii w Wielkiej Brytanii nie "wygrała" Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 19:13
- Na dzień dzisiejszy zwycięzców nie ma. Zarówno premier May, jak i Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy, stoją przed tym samym problemem: ich partie są podzielone w kwestii pozostania czy wyjścia z Unii Europejskiej. To samo dotyczy brytyjskiego społeczeństwa - mówił na antenie Jedynki dr Krzysztof Winkler.
rozwiń zwiń