X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceprezydent Iranu ws. sankcji: zwykli Irańczycy ucierpią najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 10:44
- To jest nowy rozdział wojny ekonomicznej przeciwko Iranowi, mieszkańcom Iranu, bo to oni będą cierpieć najmocniej z powodu sankcji. Amerykanie wprowadzają sankcje np. na lekarstwa, na różne dziedziny życia. To jest wojna ekonomiczna - mówiła na antenie radiowej Jedynki wiceprezydent Iranu Masume Ebtekar. 
Audio
  • Wiceprezydent Iranu stwierdziła, że sankcje USA na jej kraj to "wojna ekonomiczna" (Więcej świata/Jedynka)
Masumeh Ebtekar
Masumeh EbtekarFoto: YOUTUBE.COM/BBC NEWS

Wiosną tego roku Waszyngton zerwał układ nuklearny z Teheranem. Zdaniem USA władze Iranu nie przestrzegały warunków umowy. Zakładała ona, że Iran odstępuje od zamiaru budowy bomby jądrowej. W zamian Zachód, w tym USA odmraża trzymane w swoich bankach perskie oszczędności i jednocześnie zachodnie koncerny inwestują w Iranie na ogromną skalę. Jednak zamiast tego procesu odrodziła się tradycyjna wrogość między USA a Iranem.

Michał Żakowski rozmawiał w Teheranie z wiceprezydent Iranu Masume Ebtekar, bardzo ważną polityk w strukturach władzy. To była rewolucjonistka, która była pośród studentów, którzy w 1979 roku wdarli się do amerykańskiej ambasady wywołując międzynarodowy kryzys. Podziela krytyczny pogląd prezydenta Hassana Rowhaniego na zerwanie umowy nuklearnej.

- Iran był i jest głównym graczem w wydarzeniach politycznych i ekonomicznych na świecie. Szliśmy do przodu bardzo szybką ścieżką, szczególnie jeśli chodzi o rozwój ekonomii. Po wejściu w życie układu nuklearnego w 2015 roku i zniesieniu sankcji rozwijaliśmy się w różnych kierunkach. Pojawiły się nowe zagraniczne inwestycje, nowy umowy, rosło zatrudnienie, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety stwierdziła Masume Ebtekar Polskiemu Radiu.

- Zmiana rządów w Stanach Zjednoczonych i wybór prezydenta Donalda Trumpa i jego mocno odmienna polityka zmieniła kurs wydarzeń. Amerykanie wycofali się z układu nuklearnego, złamali swoje obietnice i zobowiązania. Przeciwnie do Rady Bezpieczeństwa ONZ wprowadzili serię nowych sankcji wobec Irańczyków. To jest nowy rozdział wojny ekonomicznej przeciwko Iranowi, mieszkańcom Iranu, bo to oni będą cierpieć najmocniej z powodu sankcji. Amerykanie wprowadzają sankcje np. na lekarstwa, na różne dziedziny życia. To jest wojna ekonomiczna - dodała.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o Brexicie oraz o pakcie migracyjnym ONZ z Marrakeszu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Masume Ebtekar (wiceprezydent Iranu), Magdalena Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 18.15

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Iran zrezygnował z bomby atomowej w zamian za dostęp do pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 17:15
- Irańczycy z jednej strony obiecują kontynuację umowy jednocześnie podkreślając, że jeśli Iran nie będzie w stanie eksportować ropy naftowej to nikt jej z Zatoki Perskiej eksportować nie będzie, co jest oczywistą groźbą - mówił w radiowej Jedynce Jarosław Kociszewski komentując stanowisko Teheranu w sprawie współpracy nuklearnej. 
rozwiń zwiń