X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert WAI: Donald Trump nie wycofa wszystkich sił z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 19:54
- Amerykanie nie oddadzą pola Turcji. W to, że wycofują ciężki sprzęt - wierzę, ale w to, ze całkowicie wycofują się z Syrii – nie – powiedział w "Więcej Świata" Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute
Audio
  • Ekspert: USA nie wycofają wszystkich sił z Syrii (Jedynka/Więcej Świata)
Konwój USA w Syrii
Konwój USA w SyriiFoto: PAP/EPA/YOUSSEF RABIE

Stany Zjednoczone rozpoczęły wycofywanie swoich oddziałów z Syrii - oświadczyła w środę rzecznika Białego Domu Sarah Sanders. Wcześniej prezydent USA Donald Trump ocenił, że Państwo Islamskie (IS) zostało pokonane w Syrii. Dodał, że ta organizacja terrorystyczna była "jedynym powodem" obecności wojskowej USA w tym kraju podczas jego prezydentury.

- Trump jest skuteczny w swoje polityce – ocenił sytuację w "Więcej Świata” Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. – Trump jasno definiuje, czego chce. W Syrii chciał zniszczenia Państwa Islamskiego nie obalenia reżymu Baszara al-Asada. I to się dokonało – dodał.

Grzegorz Ślubowski zwrócił Uwagę zwrócił uwagę, że zarówno generałowie wojskowi, jak i niektórzy przedstawiciel Kongresu USA są przeciwni wycofywaniu wojsk z Syrii. - Wszyscy mówią, że w tej sytuacji wygra Iran, Turcja, Rosja, ale nie USA – podkreślił gospodarz programu.

- Rzeczywiście jest to oddanie pola Turcji. USA na to nie pozwolą. Wyobraźmy sobie taka sytuację: Amerykanie wycofują wszystkie wojska, w co ja nie wierzę, i wtedy Turcja robi to, co zapowiada od dawna - uderza. Turcy mówili wyraźnie, że nie bombardują z powietrza pozycji Kurdów w Syrii, ponieważ są one przemieszczane z siłami amerykańskimi, więc nie chcą uderzyć w swojego sojusznika. Byłaby to wojna między państwami NATO. I teraz Amerykanie wycofują siły, ale mogą zostawić tam siły specjalne, CIA czy inne agencje. I one dalej będą przemieszane z siłami kurdyjskimi, więc w to, że wycofują ciężki sprzęt wierzę, ale w to, ze całkowicie wycofują się z Syrii – nie – powiedział ekspert.

Więcej, również o tym, czy czeka nas kolejny "wyścig zbrojeń" pomiędzy Rosją i USA, o kontrowersyjnej nagrodzie "Financial Times" oraz kto zyskał na stworzeniu ukraińskiej cerkwi kijowskiego patriarchatu, w dalszej części audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 18.13

tjak


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak