Ekspert: atak hakerski w Niemczech był jednym z największych w historii służb

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:30
- Już teraz atak hakerski w Niemczech nazywa się jednym z największych w historii służb  - powiedział Waldemar Maszewski, korespondent Polskiego Radia w Berlinie.
Audio
  • Atak hakerski w Niemczech (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/Shutterstock.com

W internecie zostały opublikowane dane i dokumenty kilkuset niemieckich polityków. Wśród ofiar ataku hakerskiego są: kanclerz Angela Merkel, prezydent Frank-Walter Steinmeier, posłowie do Bundestagu i deputowani landowi.

- Podobno informacje ważne dla bezpieczeństwa kraju nie zostały ujawnione. Wśród opublikowanych przez hakerów danych nie ma informacji wyjątkowo wrażliwych. Rząd Niemiec całą sprawę traktuje bardzo poważnie i zaleca podchodzić do wszystkich opublikowanych danych z wielką ostrożnością. Już teraz atak ten nazywa się jednym z największych w historii służb niemieckich. Śledztwo jest na najwyższym szczeblu. Ciekawe jest, że wyciekły dane wszystkich partii, ale nie AFD. Dane ujawniono na koncie jednego z blogerów, ale od samego początku podejrzenia padły na Rosję - powiedział Waldemar Maszewski. 

W dalszej części programu Krzysztof Jacek Hinz poruszył temat Kuby 60 lat po rewolucji. - To historia wielu porażek gospodarczych, a efekty tego można nawet dostrzec pod postacią braku podstawowych artykułów żywnościowych i lekarstw - powiedział. 

- Zupełną rewolucją jest wprowadzenie mobilnego internetu na Kubie, jeszcze kilka lat temu zupełnie nie do pomyślenia. Jest on bardzo drogi, ale znajdą się sposoby na obniżkę - dodał Krzysztof Jacek Hinz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa była również o trudnym wyborze Belfastu przed Brexitem. 

***

Tytuł audycji: Więcej Świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Waldemar Maszewski (Polskie Radio), Adam Dąbrowski (Polskie Radio) oraz Krzysztof Jacek Hinz (dyplomata)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 18.14

dn/PAP/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak