X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt Rumunii z Komisją Europejską. Ekspert: powodem zmiany w prawie antykorupcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 19:17
- Konflikt ciągnie się od początków obecnej koalicji w Rumunii i wynika z podejmowanych prób zmiany w prawie antykorupcyjnym i chodzi o jego złagodzenie, aby politycy uniknęli kary więzienia - mówił w audycji "Więcej świata" Jakub Pieńkowski.
Audio
  • Konflikt Rumunii z Komisją Europejską. Komentarz eksperta (Więcej świata/Jedynka)
Antyrządowe protesty w Rumunii
Antyrządowe protesty w RumuniiFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Jean-Claude Juncker, w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Die Welt" choć przyznał, że Rumunia jest technicznie dobrze przygotowana, to stwierdził, że rząd w Bukareszcie nie do końca zrozumiał na czym polega przewodnictwo w Unii i wskazał na wewnętrzne podziały w kraju.

- Rumunia w ostatnich latach odnosiła spektakularne sukcesy, w rankingach wyprzedzała nawet Włochy i w tym zasługi miała wyspecjalizowana prokuratura, a była ona jednym z pierwszych celów rządzącej koalicji - powiedział Jakub Pieńkowski. Dodał, że jest niebezpieczeństwo, że prezydencja Rumunii w UE może być rozedrgana. - Rumunia nie chce zajmować się sprawą uruchomienia art. 7 wobec Polski i Węgier, bo są uznawane za bliskich sojuszników - podkreślił gość audycji

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o wyborach prezydenckich w Demokratycznej Republice Konga oraz o historii 18-letniej Saudyjki, która uciekła z domu przed własną rodziną, obawiając się, że grozi jej śmierć za porzucenie islamu. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Jakub Pieńkowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Adrian Bąk (Polskie Radio), dr Magdalena El Ghamari (Collegium Civitas)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 18.11

dn/IAR/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiana na czele Unii Europejskiej. Rumunia obejmuje prezydencję

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 12:41
Rumunia rozpoczyna dziś półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Od Austrii przejęła stery we Wspólnocie i kilka spraw do rozwiązania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE tłumaczy się z krytyki pod adresem Rumunii, sprawującej przewodnictwo w UE

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:18
Jean-Claude Juncker, w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Die Welt" choć przyznał, że Rumunia jest technicznie dobrze przygotowana, to stwierdził, że rząd w Bukareszcie nie do końca zrozumiał na czym polega przewodnictwo w Unii i wskazał na wewnętrzne podziały w kraju.
rozwiń zwiń