X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: tandem Niemiec i Francji się nie odrodzi

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 19:45
- Duet Francji i Niemiec potrafił inspirować UE do zmian i reform. Teraz widzimy, że ze względu na sytuację Niemiec i Francji nie będzie on wiodącą siłą w UE - mówił w Jedynce prof. Andrzej Szeptycki.
Audio
  • Debata narodowa we Francji, umowa UE i Wielkiej Brytanii (Więcej świata/Jedynka)
Emmanuel Macron podczas jednego ze spoktań zaplanowanego w ramach debaty narodowej w Normandii
Emmanuel Macron podczas jednego ze spoktań zaplanowanego w ramach debaty narodowej w NormandiiFoto: PAP/EPA/PHILIPPE WOJAZER

- W Europie odradza się populizm. Zapewne nie będzie tak, jak chce włoski rząd, że będzie nowa jakość w Parlamencie Europejskim, jednak układ sił może być bardziej niestabilny – powiedział prof. Andrzej Szeptycki.

Tandem Francji i Niemiec nie powróci na razie, ze względu na sytuację w obu krajach. We Francji rozwiązaniem ma być debata narodowa, którą w odpowiedzi na protesty zaproponował prezydent Macron i ma dotyczyć czterech głównych tematów: podatków, usług publicznych, budowy ekologicznej gospodarki i demokracji.

Według sondażu 77 procent Francuzów nie wierzy, że debata może rozwiązać problemy kraju.

Ekspert ocenił, że Francuzi od kilkunastu lat są zmęczeni "dysfunkcjonalnym modelem gospodarczym, który nie jest w im w stanie zapewnić, tego, do czego się przyzwyczaili. Po drugie są zmęczeni elitami politycznymi". Posłuchaj całej rozmowy.

W audycji była mowa też o sytuacji w Wielkiej Brytanii.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Beata Płomecka (Polskie Radio), Dariusz Rosiak (Polskie Radio), prof. Andrzej Szeptycki (Zakład Integracji Europejskiej z Instytutu Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 18.11

agkm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy budżet Włoch osią sporu państwa z UE. "Bruksela ma problem z populistyczną otoczką"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 20:05
- Najmniejszy entuzjazm budzi kwestia "przebaczenia" przestępcom podatkowym, którzy na budżet włoski nie łożyli odpowiednich pieniędzy - powiedział dr Piotr Podemski na antenie Jedynki. Italianista mówił o unijno-włoskim sporze wokół nowego budżetu państwa.
rozwiń zwiń