X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojna w kosmosie? Juliusz Sabak: takie działania są coraz częstsze

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- Wojna przysuwa się coraz wyżej i osiąga kosmos. Nie bez kozery Rosjanie już kilka lat temu przemianowali swoje siły powietrzne na powietrzno-kosmiczne - mówił w audycji "Więcej świata" Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl
Audio
  • Juliusz Sabak o obronie przeciwrakietowej USA (Więcej Świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/aapsky

Donald Trump ogłosił nową strategię obrony przeciwrakietowej. Jako największe zagrożenie wskazano w niej Chiny, Rosję, Koreę Północną i Iran. Czy to jest kolejny krok, który ma urealnić obronę Stanów Zjednoczonych?

- Rzeczywiście można tak na to spojrzeć. Kolejne państwa uzyskują zdolności do rażenia coraz dalszych celów, dysponują już okrętami podwodnymi z pociskami manewrującymi i wyrzutniami naziemnymi. W związku z tym nie ma obecnie podziału państw na dwa bloki jeśli chodzi o obronność - stwierdził Sabak.

Według eksperta "wojna przysuwa się coraz wyżej i osiąga Kosmos". - Nie bez kozery Rosjanie już kilka lat temu przemianowali swoje siły powietrzne na powietrzno-kosmiczne, wyprzedzając w ten sposób Amerykanów. Donald Trump wydzielił takie siły w zeszłym roku, choć chwilowo są one bardziej wirtualne - komentował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Juliusz Sabak, portal Defence24.pl

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 18.12

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska ma system Patriot, Rosja ma poczucie zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 19:52
- Jest taka prosta zasada, że Moskwa ogłasza, że czuje się zagrożona za każdym razem, kiedy jakiś sąsiedni kraj podnosi swój poziom bezpieczeństwa - powiedział w audycji "Więcej świata" Juliusz Sabak, analityk portalu "Defence24"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej żołnierzy USA w Polsce. Czy jesteśmy bliżej ostatecznej decyzji?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 13:02
- Z punktu widzenia członków Paktu Północnoatlantyckiego jest to kolejny sygnał i dowód na to, że wzmocnienie obecności żołnierzy USA w Polsce jest możliwe. Ostateczna decyzja amerykańskiej administracji powinna być pozytywna - mówił dla PolskiegoRadia24.pl o decyzji Rady Atlantyckiej gen. bryg. rez. pilot Dariusza Wrońskiego, ekspert Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych. 
rozwiń zwiń